×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

1) Wyjaśnij, dlaczego Hitler zdobył poparcie znacznej części społeczeństwa niemieckiego, mimo że zaprowadził krwawe rządy.

2) W jaki sposób naziści pozbywali się przeciwników?

P.S Co do drugiego zad. to m. in. chodzi o gestapo ;)
1

Odpowiedzi

2009-11-08T17:58:28+00:00
1.Po niekorzystnych rostrzygnięciach Traktatu Wersalskiego panowały złe nastroje społeczne w Niemczech.Panowało duże bezrobocie i ubustwo.Niemcy jako naród czuły się upodlone a sankcje i reparacje nie współmierne do winy. Ten czas sprzyjał ludzią którzy potrafili mówic o tym na głos. Taką osobą która równierz czuła się skrzywdzona był Adolf Hitler.W przeciwieństwie do innych on potrafił o swoim niezadowoleniu mówic na głos , publicznie.Ponieważ jego przemowy (na początku w pijalniach przy piwku)były kwieciste pełne pasji bardzo szybko znalazł słuchaczy i poklask.Dzięki progrmie wyborczym parti Hitlera w 1933 wygrała w ybory a Hitler zostasł mianowany na kanclerza(premiera) Niemiec przez prezydenta Paula Von Hindenburwa 30 stycznia 1933 roku.
2.Poprzez wyeliminowaniu całe opozycji w kraju przede wszyskim komunistycznej.Nawet wśród swojich Hitler widział wrogów [noc długich noży w 1934 r. 30 czerwca(zabice wielu członków SA ,których Hitler posadzał o nielojalnośc].Powstanie Policji politycznej (Gestapo).Wielu niepokornych trafiało do obozow koncentracyjnych na których piecze sprawowoała SS(Sztafety Ochronne)-formacja zbrojna utworzona w 1923 jako osobista straż Hitlera. W niemczech zaczęto realizowac polityke rasowej nienawiści, dyskriminacja Żydów,Cyganów.Zaniepotrzebnych spoleczeństu uważano:
homoseksualisów,chorych psychcznie,niepełnosprawnych,świadków Jehowy iczłonków innych gróp spolecznych, które choc w niewielkim stopniu nie pasowało do ideologi nazistów.Zwalczano także chrześcijanisto które Hitler uważał za "religię słabych".
1 3 1
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci