Ułóż samodzielnie trudne matematyczne zadanie z następującymi danymi:
8 ręczników kosztuje 8,90
lustro kosztuje 20% ceny jednego ręcznika
23 filiżanki kosztują 115 złotych

Zadanie ma być TRUDNE, z zakresu 1 gimnazjum (podwyżki, obniżki, jaki to procent, o ile procent droższe, o ile złotych tańsze)


Można dodać własne elementy i dane, ale tych nie należy zmieniać. Jeszcze raz powtarzam - ma być trudne.

3

Odpowiedzi

2009-11-08T18:46:45+01:00
8 ręczników kosztuje 8,90 zł.Lustro kosztuje 20% więcej niż jeden ręcznik.23 filiżanki kosztują 115 zł. Po roku, gdy zauważon, że filiżanki się nie sprzedają obniżono ich cenę o 25 % za sztukę, a potem podniesiono o 10 %.Ile kosztuje jeden ręcznik, ile lustro ,a ile 1 filiżanka na początku, a ile kosztuje teraz.
Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-08T18:51:04+01:00
W sklepie "Grosik" 8 ręczników kosztuje 8,90 zł, lustro kosztuje 20% ceny jednego ręcznika, a 23 filiżanki kosztują 115 złotych. Zorganizowano zimową przecenę i cenę wszystkich produktów obniżono o 20%. Pani Kowalska (po przecenie) kupiła 3 ręczniki i 10 filiżanek, a pani Kwiatkowska zakupiła lustro, 2 ręczniki i 12 filiżanek (przed przeceną). O ile procent więcej pani Kwiatkowska wydała na zakupy niż pani Kowalska? xD
Myślę, że wystarczająco pokręcone.
2009-11-08T21:50:50+01:00
Adam kupil 8 recznikow w cenie 8.90 oraz dwa lustra o 20% tansze od kompletu recznikow. O ile procent wiecej zaplacilby za zestaw filizanek ktore kosztuja 115 zloty?