W sklepie ze słodyczami można kupić dwa rodzaje cukierków : ''Pawełki'' po 10 zł 50 gr za kilogram oraz ''Marcinki'' - 1,2 razy droższe od ''Pawełków''.Ile reszty zostanie z banknotu o nominale 20 zł po zakupieniu 30 dag pawełków i 0,6 kg Marcinków? Zaoisz obliczenia

3

Odpowiedzi

2009-11-09T14:41:30+01:00
Pawełki - 10.50 zł - 1kg
marcinki - 10,50 +10,50 * 0,5 = 10,50 + 5,25 = 15,75 -1kg


0.3 * 10,50 = 3,15 zł
0,6 * 15,75 zł = 9,45 zł

3,15 + 9,45 = 12,60 zł
20 - 12,6 = 7.4 zł

zostanie mu 7 żł i 40gr
2009-11-09T14:42:26+01:00
Cena "Marcinków" za 1 kg to:
1,2 * 10,5 zł = 12,6 zł

Za "Pawełki: zapłacimy:
0,3 * 10,5 zł = 3,15 zł

Za "Marcinki":
0,6 * 12,6 zł = 7,56 zł

Razem za słodycze zapłacimy:
3,15 zł + 7,56 zł = 10,71 zł

Zatem reszta to:
20 zł - 10,71 zł = 9,29 zł

Odp. Zostanie 9,29 zł reszty.
Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-09T14:44:07+01:00
Cena marcinków - 1,2 *10,5=12,6 (zl)

cena 30 dag pawełków- 0,3 * 10,5=3,15 (zl)
30 dag=0,3 kg
cena 0,6 kg marcinków- 0,6 * 12,6=7,56 (zl)
w sumie za zakupy:
3,15 + 7,56=10,71
czyli z 20 zl zostanie:
20 - 10,71=9,29 (zl)
Zostanie 9,29 zl reszty .
jakby były jakieś pytanka proszę pisać!!!
1 5 1