×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Odpowiedzi

2009-11-09T14:09:27+00:00
Pięniodze nie dają szcześcia poniewaz pięniodze to nie wszytko mozesz miec duzo pięniedzy aa nie miec przyjaciół
przez pięniądze nie dostaniesz przyjaciół ani miłosci pięniodze to nie wszystko
0 0 0
Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-09T14:13:16+00:00
Bez pieniędzy nie można normalnie funkcjonować. Jest to oczywiste, bo właśnie za pieniądze kupujemy większość rzeczy potrzebnych nam do życia, np. jedzenie, picie, ubranie itp. Z drugiej strony same pieniądze szczęścia dać nie mogą. Jeśli mam pieniądze, a nie mam przyjaciół, to nie będę szczęśliwy, bo kto mnie wysłucha i wesprze w trudnych chwilach? Z pieniędzmi porozmawiać nie można.
Oczywiście samo posiadanie pieniędzy nie jest złe. Ukazuje to Biblia w 1 Liście do Tymoteusza 6:10: "Albowiem korzeniem wszelkich szkodliwych rzeczy jest umiłowanie pieniędzy, a zabiegając o to umiłowanie, niektórzy dali się odwieść od wiary na manowce i sami się poprzebijali wieloma boleściami" Werset wcześniejszy mówi o ludziach, którzy pragną być bogaci: "Jednakże ci, którzy są zdecydowani być bogaci, wpadają w pokusę i sidło oraz wiele nierozumnych i szkodliwych pragnień, pogrążających ludzi w zagładę i ruinę" Wielu biednych ludzi uważa, że gdy się wzbogacą staną się szczęśliwi. Tymczasem po zdobyciu upragnionego bogactwa dalej odczuwają pustkę i brak zadowolenia. Pieniądze stanowią jedynie środek do celu, ale jeśli brak nam mądrości koniecznej do robienia z nich właściwego użytku, to ich wartość jest ograniczona.
Powstaje więc pytanie: "Jeśli nie pieniądze, to co jest źródłem prawdziwego
szczęścia?". Pewne badania ujawniły cztery cechy charakteryzujące szczęśliwych ludzi. Osoby takie lubią siebie i mają wysokie poczucie własnej wartości, czują, że kierują swym życiem osobistym, są optymistami i ekstrawertykami. Szczęściu, a co za tym idzie, lepszemu zdrowiu i dłuższemu życiu sprzyja również udane małżeństwo i zażyłe stosunki z innymi ludźmi.
Pieniądze będą dla nas pożyteczne, jeśli będziemy potrafili z nich umiejętnie korzystać. Są tylko jednym z czynników składających się na zupełne szczęście.PS: Ja dostałam z rozprawki 5- nie wiem czy cię to zadowoli
0 0 0
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci