×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Odpowiedzi

2009-11-09T14:37:33+00:00
-w demokracji atenskiej udzial w glosowaniu brali tylko mezczyzni w demokracji wspolczesnej wszyscy obywatele.
-w demokracji szlacheckiej niewolicy, dzieci nie mieli prawa glosu a w demokracji współczesnej każada osoba pelnoletnia ma prawo głosu.
-W Atenach nie było partii politycznych, które bronią interesów różnych grup obywateli, stąd nie rozwinął się system przedstawicielski- u teraz są takie partie
-W demokracji ateńskiej o obsadzie większości urzędów decydowało losowanie. W demokracjach dzisiejszych jest to z reguły rezultat wyborów, czyli realizacja woli większości obywateli.

19 2 19
2009-11-09T17:05:29+00:00
Różnice jakie widać pomiędzy demokracją szlachecką a współczesną są bardzo widoczne. Otóż w demokracji szlacheckiej do swobody wyznawania własnych poglądów miała tylko szlachta, natomiast społeczność o niższej warstwie społecznej nie miała tak naprawdę żadnych praw. Natomiast dzisiaj każdy obywatel który mieszka w państwie demokratycznym ma prawo do wyznawania i głoszenia własnych poglądów i Religi.W demokracji szlacheckiej ludzie musieli być posłuszni szlachcie i ta demokracja sprowadzała się bardziej do takiej tyranii gdyż szlachta wymuszała na podwładnych decyzje podejmowane przez społeczeństwo , w dzisiejszej demokracji z czymś takim się bardzo rzadko spotykamy . Podobieństwa natomiast jakie spotykamy w tych obu przejawach demokracji są nieliczne .Jedynym rzucającym się podobieństwem jest to że oba te ustroje prowadziły do tego by ludzie im zaufali i składali ,, daniny,, a w dzisiejszych czasach rożnego rodzaju pieniądze które państwo ma wykorzystać w celu ulepszenia państwa .
16 4 16
2009-11-09T18:02:13+00:00
Różnica:
współczesna
-mniej kar i lepsze traktowania
szlachecka:
-szlachta miała większe przywileje niż mieszczanie
22 1 22
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci