Odpowiedzi

2009-11-09T15:42:12+01:00
2.10 zł : 12 = 0.175 - przed promocją cena jednego wafelka
2.10 zł : 15 = 0.14 - po promocji cena jednego wafelka
0.14 : 0.175 = 0.8
1 - 0.8 = 0.2 = 20 %
Odp : jest tańszy o 20%
Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-09T15:42:40+01:00
2,10 zł. : 12 = 0,175zł. cena wafelka w zwykłej paczce
2,10 : 15 = 0,14 zł. cena wafelka w większej paczce

(0,175 - 0,14 ) / 0,175 * 100% = 20%

Sprawdzamy: 0,175 * 20% = 0,035
0,175 - 0,035 = 0,14

Wafelek jest tańszy o 20%
2009-11-09T15:45:37+01:00
2.10-cena początkowa
12-liczna wafelków przed promocją
2.10/12=0,175 w przybliżeniu 0,18- cena jednego wafelka.
2.10/15=0,14-cena wafelka po promocji
0,18-0,14=0,4
0,4/0,18*100%= ok. 20%

Ale nie wiem czy to dobrze ;p