×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Jak powstaje fala elektromagnetyczna?Fale świetlne jako szczególny przypadek fal elektromagnetycznych (przegląd fal elektromagnetycznych).....

2. oblicz współczynnik załamania światła względem wody. Współczynnik załamania szkła względem powietrza wynosi:
nsz=1,50
nw=1,33
ns,w=Vw/Vsz=Vs i w mianowniku Vw = nsz i w mianowniku nw
bardzo prosze o pomoc to jest moja praca semestralna
1

Odpowiedzi

2009-05-02T07:16:43+00:00
Zmienne pole elektryczne wytwarza wirowe pole magnetyczne, które też zmienia się w czasie. To pole magnetyczne wytwarza , zgodnie z drugim prawem Maxwella, wirowe zmienne pole elektryczne.
Falę elektromagnetyczną można traktować jako przenoszenie drgań pola elektromagnetycznego od jednego punktu przestrzeni do drugiego polegajace na zmiianie natężeń pól elektrycznego i magnetycznego i wystepujące nawet w próżni. Wektory natężenia pola elektrycznego E i natężenia pola magnetycznego H w fali elektromagnetycznej są do siebie prostopadłe i leża w płaszczyźnie, która jest prostopadła do kierunku rozchodzenia się fali. Fala elektromagnetyczna jest fala poprzeczną. Źródłem fali elektromagnetycznej może być drgający ładunek elektryczny lub zmienny prąd elektryczny. Każdy przewód, w którym płynie prąd zmienny, jest źródłem fali elektromagnetycznej. Takie prądy płyną w obwodach LC. Istnieje pełna analogia pomiedzy drganiem masy m zawieszonej na spręzynie o stałej k i wykonującej prosty ruch harmoniczny i obwodem drgającym LC.
Światło jest falą elektromagnetyczną.
Fale elekromagnetyczne o różnych częstotliwościach, a co za tym idzie róznych długościach wchodzą w skład widma elektromagnetycznego.
4 3 4
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci