Zad1
Butelka napoju kosztuje 2,75zł.Zestaw składający się z czterech butelek tego samego napoju kosztuje 8,99zł.Ile złotych można zaoszczędzić, kupując zestaw zamiast czterech pojedyńczych butelek tego napoju? Wykonaj obliczenia.
Zad2
Pewien producent soku miał 1500butelek o pojemności 1/4 litra, 1260 butelek o pojemności 1/3 litra oraz 980butelek o pojemności 1/2 litra. Czy zmieści w nich 1300 litrów wyprodukowanego soku? Podaj obliczenia
Zad3
Pan Kowalski, otrzymując co miesiąc taką samą pensję, zarobił przez rok 27900zł.Pani Kowalska, otrzymując co miesiąc taką samą pensję zarobiła przez 8 miesięcy 18760zł. Kto z nich miał wyższą miesięczną pensję i o ile?
Podaj obliczenia

Pls pomóżcie pierwszej osobie która to wszysto rozwiąże dostanie najlepszą odpowiedź

3

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-09T16:28:15+01:00
1.
2,75 zł × 4 =11 zł
11 zł - 8,99 zł =2,01 zł
odp. Można zaoszczędzić 2,01 zł.
2.
1500 × ¹/₄l = 375 l
1200 × ¹/₃l = 400 l
980 × ¹/₂l = 490 l
375l + 400l + 490l = 1265 l
odp. Nie nie zmieści w nich 1300 l napoju, zostanie mu 35 l.
3.
27900 zł ÷ 12 = 2325 zł
18760 zł ÷ 8 = 2345 zł
odp.Pani Kowalska miała wyższą pensję o 20 zł.
2 4 2
2009-11-09T16:32:07+01:00
Zadanie 1
2.75 zł x 4= 11 zł
11zł-8.99zł=2.01 zł

zadanie 2
1500x 0.25l= 375l
1260x0.(3)l=420l
980x0.5=490l
375l+420l+490l=1285
1300>1285
odp. nie zmieśći się

zadanie 3
27900zł:12=2325zł
18760zł:8=2345zł
2345zł-2325zł=20zł
odp;pani kowalska miała większą pensje o 20 zł
4 5 4
2009-11-09T16:37:41+01:00
Zad. 1

1 butelka : 2.75zł
4 butelki : 8.99

2.75zł * 4 = 11
11.00 - 8.99 = 2.01

Zaoszczędzi 2.01zł.

zad2.
nie wiem czy jest dobrze ale chyba tak :

butelki :
1500 - 1.4 l
1260 - 1.3 l
980 - 1.2 l

1500*1.4 = 2100 l
1260*1.3 = 1638 l
980*1.2 = 1176 l

2100 + 1638 + 1176 = 4914

odp. zmiesci w nich 1300 l soku.

zad 3

Pan Kowalski - za caly rok : 27900zł
Pani Kowalska - za 8 miesiecy ; 18760 zł

Pan K.
27900:12 = 2325zł
Pani K.
187630:8 = 2345zł

2345-2325 = 20 zł

Wyższą miesieczna pensje miała Pani Kowalska o 20 zł.
4 5 4