×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Napisz rozprawkę do stwierdzenia:

,,Kto nie czyta, przeżyje tylko swoje życie, czytający przeżyje więcej."

Może być krótkie tam parę argumentów... tylko błagam na jutro to musi być... !!!!!!
1

Odpowiedzi

2009-11-09T17:12:05+00:00
W mojej pracy postaram się dowieść słuszności powiedzenia „ten, kto nie czyta, przeżyje tylko swoje życie, czytający przeżyje więcej”. Mam nadzieje, że postawione przeze mnie argumenty przekonają Was, co do słuszności tej tezy.

Pierwszym argumentem potwierdzającym słuszność tego powiedzenia jest fakt, iż czytając książkę, wzbogacamy swoje słownictwo. Posiadając duży zasób słów, możemy prowadzić z rozmówcą o wiele ciekawszą rozmowę. Dzięki tej umiejętności łatwo nawiązujemy kontakty i stajemy się bardziej otwarci na świat. Z dużym bagażem słów możemy artykułować swoje myśli i opinie na dany temat. W tym bardzo „złożonym” świecie, gdzie środki komunikacji są dobrze rozwinięte, duży potencjał wiedzy, który czerpiemy przeczytanych książek, pozwala nam lepiej zrozumieć świat ( jego zagadki i tajemnice).

Następnym argumentem przemawiającym za słusznością tego powiedzenia jest fakt, iż książka jest źródłem wiedzy o świecie. Dzięki książkom możemy lepiej poznać różne kultury, obyczaje mieszkających na ziemi. Z różnych książek czerpiemy wiadomości na interesujące nas tematy. Jeśli np. nurtuje nas jakiś problem z chemii, możemy skorzystać z różnego rodzaju książek naukowych, które pomogą nam w znalezieniu odpowiedzi. Uważam, że powinniśmy czytać książki, ponieważ na pewno przyczynią się one do poszerzenia naszej wiedzy.

Jeśli nie przekonały Was wyżej wymienione argumenty, przedstawię jeszcze jeden. Książka może być również źródłem rozrywki. Czytając literaturę, mądrze i dobrze wykorzystujemy wolny czas. Przykład, – jeśli czytamy poezje, kształtujemy swoją wrażliwość na postrzeganie świata. Sięgając po książkę w wolnych chwilach możemy utożsamić się z bohaterami powieści, przeżyć ich przygody, porównać ich refleksje z naszymi.

Mam nadzieje, że mój wywód przekonał Was, co do słuszności mojej tezy. Myślę, że zrozumieliście sens tego powiedzenia, które jeszcze raz przytoczę „ ten, kto nie czyta, przeżyje tylko swoje życie, czytający przeżyje więcej”.
13 3 13
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci