Zadanie 1.
kobieta, której ojciec był daltonista, wychodzi za mąż za chorego na daltonizm mężczyznę. podaj, jakie jest prawdopodobieństwo urodzenia zdrowych dzieci przez tę kobietę. posłuż się szachownicą genetyczną.


Prawdopodobieństwo urodzenia zdrowych dzieci przez tę kobietę wynosi ......


zadanie 2.

DNA składa się z ....... nici ................. wokół siebie. Cząsteczkę kwasu tworzą łańcuchy zbudowane z tysięcy powtarzających się w różnym układzie 4 .................................. . W ich skład wchodzi jedna z czterech ......... ......... , cząsteczka .......... - deoksyrybozy oraz reszta ............... .................. .

zadanie 3.
Wiesz już na czym polega dziedziczność i jaka jest rola DNA . Wyjaśnij, na czym polega związek między dziedzicznością a DNA ??

( P.S.: proszę o rozwinięcie odpowiedzi !!! )


( nie kopiowac odpowiedzi od tego kto juz odpowiedzial !! w gumy gracie ?!!!? )

2

Odpowiedzi

2009-11-09T20:05:44+01:00
1. prawdopodobieństwo urodzenia przez tą kobietę zdrowego dziecka jest 50 %

2. DNA składa się z 2 nici skręconych wokół siebie. Cząsteczkę kwasu tworzą łańcuchy zbudowane z tysięcy powtarzających się w różnym układzie 4 nukleotydów. W ich skład wchodzi jedna z czterech zasad azotowych, cząsteczka cukru -deoksyrybozy oraz reszta kwasu fosforowego.

3. Dziedziczność polega na przekazywaniu zespołu podobnych cech potomstwu, a DNA to nośnik informacji genetycznej w komórce.
1 5 1
2009-11-09T20:12:14+01:00
1Prawdopodobieństwo urodzenia zdrowych dzieci przez tę kobietę wynosi 50 %

2.DNA składa się z 2 nici skręconych wokół siebie. Cząsteczkę kwasu tworzą łańcuchy zbudowane z tysięcy powtarzających się w różnym układzie 4 nukleotydów. W ich skład wchodzi jedna z czterech zasad azotowych, cząsteczka cukru -deoksyrybozy oraz reszta kwasu fosforowego.

3.Dziedziczność polega na przekazywaniu zespołu podobnych cech potomstwu, a DNA to nośnik informacji genetycznej w komórce.

;)
1 1 1