Odpowiedzi

2009-11-09T20:19:57+01:00
1. Rosa- krople wody które powstają na powierzchniach skał, roślin i innych przedmiotów w wyniku skraplania się pary wodnej zawartej w powietrzu.
2. Szron- lodowe kryształki w postaci igieł powstające na dowolnym podłożu.
3. Szadź- osad lodu powstający przy zamarzaniu kropelek wody ) w momencie zetknięcia kropelki z powierzchnią przedmiotu.

Do powstania szronu i szadzi potrzebna jest pewnie temperatura minusowa ;p
A żeby powstała rosa to nie wiem, chyba ciepła temperatura z rana ;]
34 4 34
2009-11-09T20:22:48+01:00
1)rosa-osad atmosferyczny postaci kropel wody na kamieniach roślinach i szybach
2)Szron – osad atmosferyczny, robiący drobne lodowe kryształki w postaci igieł powstające na dowolnym podłożu zawierającym wodę. Szron powstaje w wyniku kontaktu wilgotnego powietrza z podłożem o temperaturze poniżej 0°C.
3)Szadź – osad lodu powstający przy zamarzaniu małych, przechłodzonych kropelek wody (mgły lub chmury) w momencie zetknięcia kropelki z powierzchnią przedmiotu lub już narosłej szadzi. Składa się ze zlepionych kryształków lodu narastając niekiedy do stosunkowo znacznych grubości, powodując łamanie się pod jej ciężarem gałęzi drzew.
1.Powstaje w warunkach bezdeszczowej pogody, szczególnie gdy jest bezwietrzna, gdy następuje intensywne wypromieniowanie ciepła z powierzchni ziemi (najczęściej jest to wieczorem)
16 4 16
Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-09T20:32:53+01:00
Rosa jest to osad atmosferyczny w postaci kropel wody. Wytwarza się w wyniku skraplania się pary wodnej zawartej w powietrzu.

Szron jest to osad atmosferyczny są to lodowe kryształki w postaci igieł. Szron powstaje w wyniku kontaktu wilgotnego powietrza z podłożem o temperaturze poniżej 0°C, zachodzi wówczas resublimacja pary wodnej, czyli jej bezpośrednia przemiana w ciało stałe.

Szadź powstaje przy zamarzaniu małych, przechłodzonych kropelek wody w momencie zetknięcia kropelki z powierzchnią przedmiotu.
50 4 50