Odpowiedzi

2009-11-09T20:42:33+01:00
Sofokles w swoim dramacie przedstwia jako ofiare (baranek) właśnie Antygone. Moim zdaniem Atygona nie jest ofiarą tylko bohaterką ponieważ postawiła sie najwyższemu w Tebach nawet Ismena siostra odmówiła jej pomocy. Atygona poniosła klęske ponieważ nie pogrzebała brata a na dodatek została skazana za nic.
Tragizm zaczyna się wtedy gdy po samobójstwie Antygony następuje śmierć Hajmona i jego matki wówczas Kreon zostaje sam ze sobą.
2 4 2
2009-11-09T20:47:13+01:00
Najtragiczniejszą postacią z "Antygony" jest sama Antygona ponieważ to ona podejmuje trudną i ryzykowna decyzje o pochowaniu swojego brata.Kobieta wiedząc o rozkazie Kreona postanawia godnie pogrzebać swego brata za co zostaje później ukarana.Nie ma nic do stracenia ponieważ jej pozostali bracia i reszta rodziny także nie żyją.Cierpliwie znosi pobyt w więzieniu lecz po jakimś czasie popełnia samobójstwo.
Myślę, że niewiele osób jest zdolnych do takiego poświęcenia.Podziwiam czyn Antygony i myślę, że powinniśmy brać z niej przykład, ponieważ jej miłość do brata pokazuje nam co powinno w życiu być najważniejsze, że na pierwszym miejscu powinna być rodzina.
nie jest to zbyt wiele ale lepsze to niż bania ;)
4 3 4