Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-09T20:34:11+01:00
Reżyserem filmu, pt." Dzieci Ireny Sendlerowej" jest John Kent Harrison. Wyreżyserował on też inne dzieło, pt."Jan Paweł II". Film powstał w 2009 roku, na podstawie książki Anny Mieszkowskiej "Matka dzieci Holocaustu".Opowiada o losach Ireny Sendler, która uratowała ok. 2,5 tys. dzieci żydów zamkniętych w gettcie warszawskim.

Główne role w filmie zagrali między innymi: Anna Paquin w roli Ireny Sendler, Goran Visnjić w roli Stephane, Rebecca Windheim w roli Karoliny,Leigh Lawson w roli Rabbi'na Rozenfeld, Marcia Gay Harden w roli Janiny Sendler oraz Danuta Stenka w roli Hannah Rozenfeld i wielu innych.
Miejsce dzieła i scenografia była bardzo realistycznie przygotowana, aby w pełni ukazać dramat historyczny oraz obraz Warszawy w czasie wojny. Stroje aktorów oddawały tamten wiek. Sceny kręcono zarówno w plenerze jak i we wnętrzach. W przyrodzie przeważała barwa zimna, a w środku dominowały kolory jasne.

Muzyka pasowała do scen, chociaż było jej niewiele.Charakteryzacja odpowiadała fantastycznie filmowi. Efektów specjalnych nie było lub w ogóle ich nie widać.

Według mnie, dzieło "Dzieci Ireny Sendlerowej" daje dużo do przemyśleń. Obraz ten dał mi wiele wrażeń, a także smutku. Polecam osobom, które lubią oglądać filmy o II wojnie światowej oraz biograficzne i dramaty historyczne. Chętnie obejrzę go jeszcze raz i także na dużym ekranie.
2 4 2
2009-11-09T20:37:00+01:00
Film 'Dzieci Ireny Sendlerowej' jest bardzo ciekawym i pouczającym filmem, warto go obejrzec. Mimo, iż jest jej ciężko zdobywa pomoc i ludzi którzy chcą ryzykowac razem z nią.
Irena Sendlerowa, to kobieta która nie miała oporów, aby przeciwstawić się Niemcom i ratować spod ich morderczych rąk żydowskie dzieci. To właśnie ona chroniła i wywoziła z getta dzieci, których śmierć miała być przesądzona, ale dzięki jej charakterowi, uporowi i pasji – nie była. Uratowała ponad 2 tysiące maluchów, które miały zginąć w warszawskim getcie w czasie II-wojny światowej. Dzieci Ireny Sendlerowej” to czasy wojny, getta i prześladowania żydowskich dzieci, to film Harrisona nie zamierza pokazać nam jatki, która tak naprawdę niczego nie wnosi i nie przekazuje. Widzimy Irenę Sendler, która nie ma żadnych wątpliwości ratując dzieci z rąk okupanta, widzimy wojnę cichą i wyniszczająca, niewrażliwą ale i nie budzącą lawiny ludzkich wnętrzności rzucanych po ekranie. Widzimy przejmujący strach dzieci przed siłą, która ma je zgładzić i determinację kobiety, która nie podda się nazistowskim zapędom na życie niewinnych.
Na samym końcu, cudem uratowana kobieta nadal myśli o dzieciach, których nie zdołała uratowac.