Ułoz własną niezwykło opowiesc o wybranym zjawisku astronomicznym np.wystepowaniu por roku dnia i nocy lub przyrodniczym np.powstawaniu lodowcow lub wybuchach wulkanow.Postaraj sie by słuchacze mieli wrazenie ze to starodawna histroria.Rozpocznij na przyklad tak; Przed tysiącami lat kiedy ziemia byla jeszcze młoda..................Na samym poczotku swiata......Kiedy swiat dopiero sie rodzil,,,,,,,

1

Odpowiedzi

2009-11-09T20:54:49+01:00
Obserwacje i pomiary astronomiczne Andrzeja Branickiego to znakomita pomoc dla wszystkich, których pasją jest poznawanie nieba gwiaździstego i zjawisk astronomicznych.

Książka składa się z dwóch części: pierwsza zawiera propozycje kilkudziesięciu pouczających i ciekawych obserwacji astronomicznych, które można przeprowadzić samodzielnie na przykład za pomocą lornetki nawet w swojej najbliższej okolicy. Druga opisuje najważniejsze metody badawcze, tłumaczy ich istotę i wyjaśnia sposoby przeprowadzenia niezbędnych pomiarów za pomocą bardzo skromnego instrumentarium, jakim dysponuje wiele szkół i miłośników astronomii. Dodatkowym jej elementem są omówienia programów komputerowych pozwalających na szybką analizę danych, do przeprowadzenia we własnym domowym komputerze.
4 2 4