Odpowiedzi

2009-11-09T21:09:26+01:00
Microsoft Office to pakiet aplikacji biurowych wyprodukowany przez firmę Microsoft. Wprowadzony na rynek 1 sierpnia 1989r. Jest bardzo popularny i powszechnie wykorzystywany w wielu firmach, jak i wśród użytkowników domowych.

Programy składające się na Microsoft Office natywnie są przeznaczone na platformę Microsoft Windows oraz Apple Mac OS X, lecz mogą zostać uruchomione na innych systemach (GNU/Linux, FreeBSD itp.) za pomocą programów takich jak np. Wine.

Oprogramowanie jest konkurencyjne dla pakietów: OpenOffice (Sun), StarOffice (Sun), Lotus Symphony (IBM), iWork (Apple) i WordPerfect Office (Corel Corporation)

PODSTAWOWE OPROGRAMOWANIE WRAZ ZNIM (w 2007 jest 5 razy tyle dotakow jak i nie wiecej)
Microsoft Word (edytor tekstu)
Microsoft Excel (arkusz kalkulacyjny)
Microsoft PowerPoint (tworzenie i wyświetlanie prezentacji)
Microsoft Office Picture Manager (przeglądarka obrazów, umożliwia również prostą edycję zdjęć
1 5 1
2009-11-09T21:11:45+01:00
Microsoft Office - wprowadzony na rynek 1 sierpnia 1989r. przez firmę Microsoft.

W skład pakietu wchodzą następujące programy:

Word - bardzo intuicyjny edytor tekstowy. Posiada bardziej rozszerzone funkcje niż WordPad. Jest stosowany bardzo często w listach CV, motywacyjnych, a także innych listów.
Excel - służy do wykonywania rachunków. Ma bardzo duże funkcje. Można powiedzieć (na dzień dzisiejszy), że najbardziej rozszerzony i funkcjonalny program w całym pakiecie. Użytkownik może go dowolnie rozszerzać, dzięki formułom.
PowerPoint - program bardzo ciekawy, służący do tworzenia prezentacji multimedialnych. Posiada spory zakres funkcji. Jeden z najbardziej popularnych programów do tworzenia prezentacji.
Access - program tez służy do zarządzania bazami danych. Zasługuje na pochwałę, gdyż w prosty sposób można zarządzać takimi danymi jak: faktury, ogólnie sprawy firmowe.
FrontPage - Program służący do tworzenia witryn internetowych, z interfejsem. Ale i nie tylko, służy także do projektowania broszur i zaproszeń, a także ulotek.
2 3 2
2009-11-10T00:47:30+01:00
HISTORIA EDYTORA:
Początki pakietu Office sięgają roku 1990. Przez wiele lat największą konkurencją dla pakietu firmy Microsoft był rozwijany przez firmy WordPerfect Corporation, Novell i Corel pakiet biurowy WordPerfect Office. Od roku 1998 alternatywą dla nich stał się firmowany przez firmę Sun pakiet StarOffice, obecnie rozwijany również na zasadach open source pod nazwami OpenOffice.org i NeoOffice. W roku 2007 rywalizację podjął IBM udostępniając pakiet biurowy IBM Lotus Symphony.
Z <wikipedia.pl>
ZNACZENIE EDYTORA:
Jest to program używany w prawie każdym komputerze,edytor !
Służy do pisanie i korektorowania dokumentów.

Liczę na najlepsze !
Pozdro ;)