Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-09T22:55:48+01:00
Data publikacji : dn.5 listopada 2009
Zatrzymani przez CBA

Funkcjonariusze CBA zatrzymali dwie osoby podejrzewane o korupcję w związku ze śledztwem w sprawie niedopełnienia obowiązków w celu osiągnięcia korzyści majątkowej przez funkcjonariusza publicznego.


Dzisiaj rano funkcjonariusze białostockiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali dwóch mężczyzna w wieku 38 i 37 lat. Pierwszy z nich pełnił obowiązki dyrektora Izby Skarbowej w Białymstoku. Został on zatrzymany rano w miejscu pracy, a następnie przewieziony do Prokuratury Okręgowej w Białymstoku. Drugiego funkcjonariusze CBA zatrzymali w Zielonej Górze. Obaj mężczyźni są podejrzani w związku ze śledztwem dotyczącym niedopełnienia obowiązków służbowych w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.
Jacek Dobrzyński, rzecznik CBA

Data publikacji : dn.4 listopada 2009
CBA na tropie korupcji w Szczecinie

Szef Rejonowego Zarządu Infrastruktury w Szczecinie oraz szef Wydziału Budownictwa usłyszeli korupcyjne zarzuty. Jest to wynik współpracy funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Żandarmerii Wojskowej oraz Naczelnej Prokuratury Wojskowej w Poznaniu .


W wyniku śledztwa prowadzonego od kilku miesięcy przez funkcjonariuszy CBA, żołnierzy Żandarmerii Wojskowej oraz prokuratorów Wydziału II Oddziału ds. Przestępczości Zorganizowanej Naczelnej Prokuratury Wojskowej w Poznaniu zatrzymano dwie osoby zatrudnione w Rejonowym Zarządzie Infrastruktury w Szczecinie. Są to kolejne osoby zatrzymane dzięki współpracy CBA, Żandarmerii Wojskowej oraz Naczelnej Prokuratury Wojskowej. W zeszłym roku zostali zatrzymani skorumpowani pracownicy Rejonowego Zarządu Infrastruktury w Zielonej Górze i we Wrocławiu.
Andrzej G. szef Rejonowego Zarządu Infrastruktury w Szczecinie oraz Włodzimierz S. szef Wydziału Budownictwa RZI Szczecin zostali wczoraj zatrzymani przez funkcjonariuszy szczecińskiej delegatury CBA. Śledztwo dotyczy nieprawidłowości w realizacji postępowań o zamówienia publiczne prowadzone przez RZI Szczecin. Zebrany w toku śledztwa materiał dowodowy wskazuje na prawdopodobieństwo zaistnienia szeregu nieprawidłowości w inwestycjach na terenie Szczecina, Glewic, Mirosławca i Świnoujścia. Postępowania o zamówienia publiczne dotyczą prac o wartości od 100 tys. zł do 3 mln zł związanych z realizacją inwestycji budowlanych na terenie Jednostek Wojskowych.

Zatrzymanym przez CBA mężczyznom Prokuratura Okręgowa w Poznaniu przedstawiła zarzuty przekraczania uprawnień, udaremnienia postępowania oraz poświadczenia nieprawdy w dokumentacji.

Jacek Dobrzyński, rzecznik CBA