Odpowiedzi

2009-11-10T00:09:34+01:00
Przyznać się do Jezusa tzn. nie wstydzić się wyznawać wiary przed ludźmi, być wiernym nauczaniu Jezusa i iść Jego drogą nie patrząc na dobra doczesne ale wieczne. Przykłady z życia: uczestnictwo we Mszy św., Modlitwa przed posiłkiem w obecności innych, odwaga wyznawania wiary przed znajomymi. Wyprzeć się Jezusa tzn. Odrzucić Jego nauki, wstydzenie się że jest się katolikiem, brak zaufania Jezusowi.
2 3 2
2009-11-10T00:20:06+01:00
Doskonałym przykładem Biblijnym jest święty piotr który zaparł się JEZUSA trzykrotnie jednak zrozumiawszy swą tchóżliwość staje się pierwszym głośicielem śmierci i zmartwych wstania Jezusa.myślę że może chodzić oto aby niewstydzić się swojej wiary aby nie zależnie od ceny jaką przyjdzie nam zapłacić móc z podniesionym czołem stanąć przed zbawicielem.Wdalszej części ewangeli Jezus przepowiada prześladowania chrześcijan. Które miały miejsce za cesarza Nerona.
2 2 2
Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-10T00:45:04+01:00
Przyznać się do Chrystusa nie oznacza tylko chodzenia do Kościoła, oznacz to przede wszystkim to, że pokazujemy swoim życiem i swoim postępowaniem czyli świadectwem, to że przyznajemy się do Niego, że sam Jezus Chrystus jest dla nas czymś ważnym. Prawdziwa wiara powinna nawet okazywać się tym, że będziemy potrafili się przyznać do Chrystusa mimo tego że ktoś nam grozi śmiercią. Przykładem tutaj może być zwykła sytuacja w klasie, gdy np koledzy rzucają w krzyż papierkami czy nawet zaczynają bluźnić przeciwko Bogu, wtedy my nie patrząc na konsekwencje, wiemy, że powinniśmy bronić tego, bo jest do dla nas ważne. Jeżeli jest nam trudno podjąć takie działanie możemy pokazywać Chrystusa poprzez drobne rzeczy które może i nie są widoczne, np. jeżeli widzimy na ulicy jakiegoś biednego i widzimy, że przechodzi koło niego tłum ludzi i żaden nie zareaguje, ja podejdę i spytam, czy czegoś mu nie potrzeba. Co dzienna bezinteresowna pomoc drugiemu człowiekowi jest przyznaniem się do Chrystusa.
Wyparcie się Chrystusa jako tako jest trudne do sformułowania, bo tak po ludzku patrząc to możemy się wypierać codziennie Chrystusa nieświadomie przez popełnianie grzechów. Na co dzień popełniamy grzechy i upadamy i jest to w pewien sposób wyparcia się na Chrystusa, ponieważ w momencie popełnienia czegoś co nazywamy grzechem czyli czegoś przeciw temu co Bóg nam dał jest tak jakby tym, że nie przyjmujemy do końca tego co Bóg nam ofiarował. Przykładem może być większość dzisiejszej młodzieży, która mówi Bogu "nie", mówi definitywnie "nie chcę Cię w moim życiu". Przykładem może być też zwykła niechęć do pomocy drugiemu człowiekowi, gdy wiemy, że potrzebuje on naszej pomocy i potrafimy mu pomóc.
1 2 1