Potrzebuje tłumaczenia na język polski.! ;))
Lieber Rolf
vielen Dank Für Deinen Brief und die Fotos von Deiner Familie.
Heute schreibe ich Dir über meine Familie.

Wir kommen aus Mielec. Das ist eine Stadt im Süden, etwa 60 km östlich von Kraków. Mein Vater ist Informatiker und arbeitet bei Simens in Deuschland, deshalb besuche ich hier einen Deutschkurs. Meine Mutter ist Krankenschwester von Beruf, aber sie arbeitet zur Zeit nicht. Ich habe einen kleinen Bruder, Michał. Er ist erst zwei Jahre alt und sehr lieb.
Meine Großeltern wohnen auf dem Land, bei Kraków. Hier trifft sich unsere ganze Familie. Meine Großeltern haben zwei Hunde, drei Katzen und ein Pferd, Ami. Ich habe jetzt leider keine Tiere, aber ich mag sie sehr. In Zukunft möchte ich Tierärztin werden. Und du? Was möchtest Du werden?
Die Fotos schicke ich Dir das nächste Mal. Wie ist Deine E-Mail-Adresse? Ich möchte Dir über meinen Deutschkurs schreiben. Ich grüße und hoffe, wie treffen uns in Deutschland.
Deine Sylwia

Z góry dziękuje;))

2

Odpowiedzi

2009-11-10T09:22:08+01:00
Drogi Rolf
Dziękuję za Pański list i zdjęcia Twojej rodziny.
Dzisiaj piszę do was o mojej rodzinie.

Pochodzimy z Mielca. Jest to miasto na południu, około 60 km na wschód od Krakowa. Mój ojciec jest informatykiem i pracuje w Deuschland Simens, więc wizyta tutaj to kurs języka niemieckiego. Moja matka jest z zawodu pielęgniarką, ale nie o pracę w tym czasie. Mam małego brata, Michała. On ma tylko dwa lata i jest bardzo słodki.
Moi dziadkowie mieszkają w kraju, w pobliżu Krakowa. To tam cała nasza rodzina. Moi dziadkowie mieli dwa psy, trzy koty i konia, Ami. nie mam teraz, niestety zwierząt, ale lubię je bardzo. W przyszłości chciałabym zostać weterynarzem. A ty? Co chcesz być?
Zdjęcia przesyłam Ci w najbliższym czasie jest jak swój adres e-mail? Chcę Ci napisać o moim kursie niemieckiego. Pozdrawiam i mam nadzieję, żę spotykamy się w Niemczech.
Twoja Sylwia
5 3 5
2009-11-10T09:55:14+01:00
Drodzy Rolf
Dziękuję za Pański list i zdjęcia Twojej rodziny.
Dzisiaj piszę do was o mojej rodzinie.

Pochodzimy z Mielca. Jest to miasto na południu, około 60 km na wschód od Krakowa. Mój ojciec jest informatykiem i pracuje w Deuschland Simens, więc wizyta tutaj kurs języka niemieckiego. Moja matka jest z zawodu pielęgniarką, ale nie o pracę w tym czasie. Mam Little Brother, Michal. On jest tylko dwa lata i są bardzo słodkie.
Moi dziadkowie mieszkają w kraju, w pobliżu Krakowa. To tam cała nasza rodzina. Moi dziadkowie mieli dwa psy, trzy koty i konia, Ami. Mam teraz, niestety, nie zwierzęta, ale lubię je bardzo. W przyszłości chciałabym zostać weterynarzem. A ty? Co chcesz być?
Zdjęcia przesyłam Ci najbliższy czas jest jak swój adres e-mail? Chcę Ci napisać o moim kursie niemieckiego. Pozdrawiam i mam nadzieję, jak spotykamy się w Niemczech.
Twoja Sylwia
3 2 3