Odpowiedzi

2009-11-10T09:43:57+01:00
Wczoraj w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Niepodległości.
Nasza szkoła obchodzi to święto co roku 11 listopada i zawsze jest bardzo uroczyście.
Uroczystość Święta Niepodległości rozpoczęła się rano apelem w szkole. Następnie chętni poszli na mszę świętą w intencji ojczyzny.
Wiele osób zostało i przygotowywało poczęstunki i atrakcje dnia z małymi upominkami. Kiedy wszyscy wrócili już na szkole boisko przyjechał do nas Prezydent naszego miasta. Wygłosił przemówienie, odśpiewaliśmy hymn polski " Mazurka Dąbrowskiego" oraz złożyliśmy kwiaty pod tablicę upamiętniającą niepodległość. Potem Rada Dyrektorów przemówiła i zaczął się spektakl przygotowany przez młodsze klasy.
Wiele osób czytało i recytowało wiersze i śpiewało piosenki a na koniec odegrali krótką scenkę o ojczyżnie. Po wystąpieniu naszych kolegów i koleżanek poszliśmy na poczęstunek.
Każdego roku przeżywamy tą uroczystość inaczej i za każdym razem bardzo wyjątkowo.
Dla naszej szkoły jest to szczególnie ważny dzień, gdyż nasze motto brzmi ' szanuj ojczyznę taką jaka jest".
Mam nadzieję że i w przyszłym rokubędę mogła uczestniczyć w takim przeżywaniu naszego ojczystego święta.
19 3 19
Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-10T09:55:22+01:00
Dnia 3 czerwca, na szkolnej sali sportowej o godzinie 14.00 odbyło się uroczyste rozpoczęcie Dnia Sportu. Cała rada pedagogiczna wraz z poszczególnych klas z cierpliwościa wyczekiwała przejścia do rozgrywek, które miały się odbyć zaraz po przemówieniu pani Dyrektor. Przywitanie wszystkich zebranych oraz przypomnienie kilku zasad dobrej rywalizacji zajęło p. dyrektor nie dłużej niz 20 min. Potem wszyscy ochoczo poszli zapisać się do interesujących ich konkursów. Do wyboru mieli miedzy innymi: lekkoatletykę, skoki w dal, biegi na rózne dystanse oraz różnego typu gry zespołowe, w których chętnie brały udział całe klasy.Wyczyny każdego uczestnika oceniało jury składające się z: p.Renaty naszej pani od wychowania fizycznego, p.Adama- nauczyciela od angielskiego oraz Oli która była przedstawicielka uczniów. Osoby które nie brały udziału w żadnych konkurencjach chętnie dopingowały swoich znajomych. Punktem kulminacyjnym tego spotkania był mecz nauczycieli przeciw uczniom w piłce siatkowej. Gra była bardzo zawzięta a wynik bardzo wyrównany. Trudno było powiedziec kto zwycięzy.Ale w ostatnim secie szczeście dopisało nauczycielom i wygrali 3 punktami.Po tym fascynującym meczu odbyła się uroczysta koronacja zwycięzców. Na podium w dziedzinie atletyki stanęła Zosia M. z 2a. , w biegu na 60 metrów wykazał się Karol W., a liderem z pośród wszystkich skoków w dal okazał sie skok ucznia pierwszej klasy Tomka Z. Z posród rozgrywek zespołowych jury wyrózniło kl. 5c za osiągnięcie w piłce koszykowej oraz klasę 3b za nalepsza grę w piłkę ręczną. Zwycięzców meczu pomiędzy nauczycielami a uczniami nagrodziła sama pani dyrektor. I mimo ze uczniowie przegrali to dostali nagrody pocieszenie. Wszystkim podobał się ten dzień i niecierpliwie czekaja aby znów za rok móc wykazać swoje siły.
28 3 28
2009-11-10T10:49:39+01:00
14 październia w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Nauczyciela czyli Dnia Edukacji Narodowej.Ta uroczystość odbyła się na sali gimnastyczenj.Wystąpiły tam klasy młodsze oraz chór.Klasy młodsze pięknie odegrały ten apel,a chór śpiewał ile mógł.Pani dyrektor była adowolona i powchwaliła wszystkich.Po apelu nauczyciele doali podarunki od uczniów.I tak zakończył się ten dzień
24 2 24