Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-10T14:15:58+01:00
Moim zdaniem sformułowanie:"Dla całego świata możesz być nikim, dla kogoś możesz być całym światem" pokazuje ludzkie pragnienie posiadania kogoś bliskiego.
Gdy człowiek dobiera sobie przyjaciół często nie dostrzega piękna ich charakteru. Zwraca uwagę na wygląd i pieniądze. Nie zdaje sobie sprawy, że rani innych swoim zachowaniem. Przez takie postępowanie odpycha prawdziwe uczucie i w skutek tego nigdy nie będzie szczęśliwy.
Mały Książę jest przykładem wytrwałości w dążeniu do spełnienia swoich marzeń. On właśnie poszukiwał osoby, dla której byłby całym światem. Chciał znaleźć prawdziwego przyjaciela. Czuł potrzebę bycia odpowiedzialnym za kogoś, chciał opiekować się i kochać innych. Był w stanie poświęcać się, wybaczać i być dobrym.
Przykładem wielkiej sympatii jest przyjaźń między Różą, a Małym Księciem. Kwiat stał się dla niego bardzo ważny, bo nigdy przedtem nie widział takiej rośliny i dlatego pokochał swoją Różę, mimo wielu jej wad.
Niektórzy ludzie mogą nie wiedzieć nawet o twoim istnieniu, a inny może niewyobrażać sobie życia bez ciebie. Każdy człowiek na ziemi ma choć jedną osobę, która zawsze będzie pamiętać miłe chwile spędzone razem, radości i smutki, sukcesy i klęski.
16 4 16
2009-11-10T14:37:01+01:00
''Dla całego świata możesz być nikim, dla kogoś możesz być całym światem.''

Cały świat nie jest tak ważny, jak pojedyńcze osoby. Każdy ma jakąs osobę, dla której jest kimś szczególnych. Nawiązując do ksiązki "Atramentowe serce", w której Mortimer Folchart bardzo bał sie o losy swojej żony, którą przypadkowo wczytał do książki. Bardzo długo poszukiwał jednego z ostatnich tomów powieści fantastycznej, ale kiedy już ją odnalazł okazało się, że jego żona nie jest już w książce. Nie obchodził go Capricorn, ani jego banda podpalaczy. Probował uratowac swoją córkę. Możesz byc kimś dla jednej osoby, wtedy możesz czuc sie wyjątkowo. Spójrzmy z perspektywy innej, a więc na "gwiazdy' skandalistki. Takie osoby często nie są szanowane i chcą się pokazac dla ludzi z tej "lepszej" strony. Myślą, że są poważane i bez nich świat by nie istniał. Tak naprawde spoglądając na ich życie prywatne, które często z chęcią promują - są to osoby puste i samotne. Takich osób nie można nazwac kims wyjątkowym, jeżeli nie czynią nic dobrego, nic poza skandalami. W związkach np małżeńskich, kiedy dwójka ludzi się na prawdę kocha można mówic o tym, że ta druga połówka jest całym światem. Ale czy to do końca prawda? Uczycia są często ulotne... miłośc, przyjaźń, czy nawet nienawiśc. Ale kiedy mowimy o uczuciu(pozytywnym), któro jest studnią bez dna, prawdą jest, że możną przysłonic komus cały świat.
Uważam, że nie ważne jest kim jestes, ale jakim jestes człowiekiem. Bo na prawdę możesz komuś przyslonic sobą "cały świat".

pozdrawiam ^^
13 2 13