Odpowiedzi

2009-11-10T15:06:02+01:00
Bo opowiada o miłości, a miłość jest czymś co zawsze fascynuje ludzi. Opowiada w dodatku o miłości bardzo rzadko spotykanej w dzisiejszych czasach w takim wydaniu jak wtedy, ludzie chcieli by przeżywać tak wzniosłą miłość, przeciwko całemu światu - w życiu im jej brakuje więc czytają romea i julię.
1 3 1
  • Użytkownik Zadane
2009-11-10T15:17:13+01:00
He, jutro nie idziemy do szkoły przecież :D A przynajmniej u mnie. :P No, ale ok. piszę rozwiązanie :)

Po pierwsze: Romea i Julię połączyło niezwykłe uczucie, które z pewnością każdy człowiek chciałby przeżyć przynajmniej jeden raz w życiu. Romeo nazywa swoją ukochaną słońcem ("Ach, cóż to za blask strzelił z okna! Ono jest wschodem a Julia jest słońcem"- dokładnie nie apmiętam, zobacz jeszcze jak to było :P ) Po drugie: Miłość bardzo zmienia kochanków z Werony. Julia na początku jest małą dziewczynką, nie rozumie, co znaczy "kochać". Po spotkaniu Romea jest gotowa poświęcić dla niego życie. Romeo natomiast, przed spotkaniem ukochanej, uważał, że kocha się za coś. Julię pokochał od razu, bez niczego.
Po trzecie: Akcja rozgrywa się w niezwykłej przestrzeni. Na przykład ogród Julii, cela ojca Laurentego, czy cmentarz, na którym giną bohaterowie w połączeniu w czasem - nocą, świtem, wieczorem - ukazują całą magię dramatu.Takie miejsca inspirują artystów z różnych dziedzin sztuki.


Powinno być dobrze, miałam to w zeszłym roku i dostałam z tego piątkę, więc chyba jest okej. :D ;) Pozdrawiam :)
1 3 1