Witam! Mógłby mi ktoś pomoc w zrobieniu tego zadania, podać jakieś wskazówki jak to napisać?
oto treść:

Znalazłeś się w świecie bajek Ignacego Krasickiego. analizując ich treść, podziel się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi ludzkich charakterów i zachowaniami. Na ile są zgodne z cechami współczesnego człowieka? Uzasadnij swój sąd.

z góry dziękuje...

1

Odpowiedzi

2009-05-03T16:00:43+02:00
Ja bym radziła wg takiego planu:
1)We wstępie napisz o czym są te bajki(tak ogólnie,ptem zanalizujesz je osobno)i jakie niosą przesłanie(np.każda czegoś uczy)
2)Potem zajmij się drugą częścia,czyli pisz o każdej z nich,wtrącając swoje zdanie dotyczące charakterów i zachowań postaci z wiersza np.Ze wyobrażasz sobie że gdy bym to była ja to zrobiłabym inaczej itp.....możesz też użyć cytatów które wskazują na daną cechę postaci i uwzgłędnij czy ona często występuje u wsółczesnego człowieka i czy jest pozytywna a może nie..
3)Następnie porównaj czy współczesny człowiek ma cechy tych postaci czy zmienił się przez te czasy,moęsz podac przykłady z własnego życia
4)Bardzo ważne podsumowanie,uzasadnij poprzednia część dlaczego uważasz Ze cechy wspóczesnego człowieka sa lub nie(zależy od twojego zdania)zgodne z cechami postaci z bajek
Nie pamietam juz tresci tych bajek bo pomogłabym ci bardziej ale trzymaj się faktów i swojego zdania a będzie ok.