Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
  • Użytkownik Zadane
2009-11-10T15:44:29+01:00
Latarnia symbolizuje sygnał, poszukiwanie prawdy, światło duchowe, nieśmiertelność, mijającą chwilę. W książce "Latarnik" jest wybawieniem, domem dla biednego, błąkającego się, bezdomnego człowieka.

2. Moim zdaniem, "Pan Tadeusz" z jednej strony okazał się wybawieniem, z drugiej przekleństwem Skawińskiego. Wybawieniem, bo pomógł Józefowi Skawińskiemu "przypomnieć" Polskę, ocucił go ze "snu zapomnienia". Z drugiej jednak strony, to właśnie przez zaczytanie tejże książki, oraz łkanie i żal nad opuszczoną ojczyzną, bohater stracił posadę latarnika, przez co zmuszony był do kontynuowania tułaczki i szukania swojego miejsca na świecie.
5 3 5
2009-11-10T15:50:31+01:00
1.Latarnia symbolizuje poszukiwanie zguby, sygnał, poszukiwanie prawdy, światło duchowe, nieśmiertelność, mijającą chwilę.

2. Moim zdaniem "Pan Tadeusz" był dla Skawińskiego wybawieniem. Chociaż spotkały go nieprzyjemnośce ze strony konsula USA Izaaka Falcobridge'a i zstał wyrzycony z pracy, wreszcie mogł poczytac polską ksiązkę. Mogł sobie przypomnieć jak wygląda jego ukochana ojczyzna. Skawiński bardzo tesknił za Polską a ,,Pan Tadeusz" przypomniał mu jak ważna jest pamiec o kaju ojczystym.
4 4 4