Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2009-11-10T15:56:34+01:00
Dzisiaj w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Niepodległości.
Nasza szkoła obchodzi to święto co roku 11 listopada i zawsze jest bardzo uroczyście.
Uroczystość Święta Niepodległości rozpoczęła się rano apelem w szkole. Następnie chętni poszli na mszę świętą w intencji ojczyzny.
Wiele osób zostało i przygotowywało poczęstunki i atrakcje dnia z małymi upominkami. Kiedy wszyscy wrócili już na salę gimn przyjechał do nas Prezydent naszego miasta. Wygłosił przemówienie, odśpiewaliśmy hymn polski " Mazurka Dąbrowskiego" oraz złożyliśmy kwiaty pod tablicę upamiętniającą niepodległość. Potem Rada Dyrektorów przemówiła i zaczął się spektakl przygotowany przez młodsze klasy.
Wiele osób czytało i recytowało wiersze i śpiewało piosenki a na koniec odegrali krótką scenkę o ojczyźnie. Po wystąpieniu naszych kolegów i koleżanek poszliśmy na poczęstunek.
Każdego roku przeżywamy tą uroczystość inaczej i za każdym razem bardzo wyjątkowo.
Dla naszej szkoły jest to szczególnie ważny dzień, gdyż nasze motto brzmi ' szanuj ojczyznę taką jaka jest". Każdy byl ubrany na galowo.
Mam nadzieję że i w przyszłym rokubędę mogła uczestniczyć w takim przeżywaniu naszego ojczystego święta.
245 4 245
Komentarz został usunięty
Ja wale sprawozdanie musi byc krotkie i na temat!
powtórki
Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-10T16:00:38+01:00
W mojej szkole akademia z okazji Dnia Niepodległości była bardzo ciekawa. Brały w niej udział dzieci z VI klasy. W przygotowaniu akademii pomogła im pani od historii. Przedstawienie bylo bardzo interesujące. Każdego bardzo zainteresowalo. Najpierw narratorzy przeczytali kilka ciekawych rzeczy o odzyskaniu niepodległości. Potem kolejno wchodzili inni uczniowie którzy:
- dziewczynka zawiesiła koronę cierniową na krzyżu, który trzymał chłopiec.
- dziewczynka wchodzi z mapą polski która jest podzielona na wiele kawałków.
160 3 160
Komentarz został usunięty
Komentarz został usunięty
pisze wykałaczką
thx :)
co?
2009-11-10T16:26:25+01:00
11 listopada w mojej szkole odbyła się akademia z okazji odzyskania Niepodległość .Na tą uroczystość zaproszeni byli goście m.in babcie,Pani Wójt nauczyciele z dawnych lat,rodzice.Akademia była organizowana prze IVklase,V, VI.Sala była pięknie udekorowana i atmosfera która panowała była dobra.
Oczywiście akademię zaczęliśmy hymnem,potem były wiersze i opowieści historyczne.Także śpiewaliśmy przeróżne pieśni.Uczestnicy byli pięknie ubrani,a niektórzy nawet mieli stroje żołnierzy.Goście bili mocne brawa to raczej znaczy że im się bardzo podobało...
137 3 137