Odpowiedzi

2009-11-10T16:20:01+01:00
Pewnego dnia Chrystus ze swoją matką został zaproszony na wesele. niestety, podczas zabawy zabrakło wina. gospodarze poprosili więc Jezusa o pomoc. ten nas prośbę swej matki przemienił wodę w wyborne wino.
2009-11-10T16:26:32+01:00
,, Przypowieść o synu marnotrawnym''


Żył sobie ojciec i miał dwóch synów. Mieli oni duże gospodarstwo, pracowali u nich nawet słudzy. Pewnego razu młodszy z synów poprosił o część majątku, która mu się należy i odszedł. Żył rozrzutnie, nie licząc się z pieniędzmi. Biesiadował, bawił się. Gdy pieniądze skończyły się nie miał z czego żyć, nie mógł znaleźć pracy. Chciał żywić się strąkami które dostawały się świnie jednak nikt mu ich nie dawał. Ojciec codziennie wypatrywał za synem, jednak on nie wracał. Pewnego razu syn pomyślał, że powróci do domu i poprosi ojca aby najął go chociaż do pracy. Gdy ten powrócił ojciec bardzo się ucieszył, nakazał sługom ubić cielę, dać mu pierścień, szatę, obuwie. I zaczęli świętować..... Gdy starszy z synów był na polu (pracował) jeden z najemników doniósł mu wieść, że brat powrócił i wszyscy świętują. Ten bardzo szybko wrócił do domu i miał pretensje do jca, lecz ten mu wytłumaczył, że należy cieszyć się ponieważ brat twój był umarły a ożył.....
2009-11-10T16:29:11+01:00
Przypowieść o miłosiernym Samarytaninie opowiada historię napadniętego człowieka, na którego nieszczęście nie zwracali uwagi przechodzący obok ludzie. Jedynie Samarytanin, gdy zobaczył cierpiącego, postanowił mu pomóc. Słowa Jezusa zawarte w tej przypowieści pouczają nas, by być wrażliwym na czyjąś krzywdę i nieszczęście, bye nie przechodzić obojętnie obok ludzkiego cierpienia. Nauka zaprezentowana tutaj nie straciła na swojej aktualności. Wzór zachowania samarytańskiego człowieka miłosiernego i litościwego, który wie, że miłość bliźniego wyraża się w trosce o dobro drugiego człowieka, jest godny naśladowania również w dzisiejszych czasach.