Odpowiedzi

2009-11-10T16:53:42+01:00
Najlepszy z Trojańskich żołnierzy. Okrzyknięty sławą. Najwaleczniejszy bohater w swojej ojczyźnie. Tak właśnie spostrzegamy człowieka, który dorównuje bogom. Nazywa się Hektor. Syn Priama i Hekabe, mąż przepięknej Andromachy. Zawsze wyróżniał się. W rodzinie był najstarszym synem, zaś na polu bitwy najlepszym.

W czasie wojny postanowił bronić Troi, swojej ojczyzny. Na walkę z dumą zakładał lśniącą oraz piękną zbroję spiżową, którą zdobył w walce z Patroklem. Na jego widok każdy czuł respekt oraz bał się jego mocy. Siła Hektora była tak wielka, iż można sądzić, że otrzymał bezcenny dar od bogów. W czasie walki z przeciwnikiem z jego twarzy, która miała wybitnie męskie rysy twarzy, promieniowała odwagą oraz potężną siłą.

Jego spojrzenie na świat było godne podziwu, zawsze szanował przeciwnika. Nigdy nie ulegał słabością, a zwłaszcza upokorzeniu. Potrafił się oddać całościowo w walce, fizycznie oraz psychicznie. Nie straszna mu była śmierć. Bez wahania mógł zginąć w obronie tego, co najważniejsze jest w jego życiu, czyli kraju, a także rodziny. Zaszczytem jest dla niego zginąć w chwale, być pokonanym przez równego sobie przeciwnika. Jak każdy wojownik pragnie swoje życie zakończyć w honorowej walce, w której obydwie strony władają taką samą mocą. Walcząc z Achillesem wiedział, co go czeka, a jednak nie zrezygnował z pojedynku. Stawił śmierci czoła. Nie każdy jest w stanie zrobić to samo. Wykazał się dużą odwagą oraz mężnością.

Uważał przeciwnika za równego sobie. Zawsze miał do niego szacunek. Zarówno przed, w czasie jak i po walce. Po zwycięskiej walce czuł się w obowiązku do zrobienia pogrzebu przeciwnikowi. Był człowiekiem otwartym, a także mądrym. Potrafił całościowo poświęcić się sprawie, której się podjął. Człowiek skazany na sukces oraz wygraną, ale jednocześnie skromny. Uważał swoje postępowanie za słuszne, jako swój obowiązek wobec ojczyzny. Nikt mu nie musiał rozkazywać, dobrze znał swoje powołanie i był z niego dumny. Nie należy do ludzi zadufanych w sobie oraz popadających w samo zachwyt.

Wszyscy czuli do niego szacunek oraz pogardę. Każdy wiedział, iż to, czego się podejmie zakończy z pozytywnym skutkiem. Lecz nie obchodziło go tylko jego osoba, ale również inni ludzie, jego przyjaciele, rodzina, a także obywatele jego ojczyzny. Ten „system” działał w dwie strony. Mieszkańcy Troi wierzyli, iż Hektor ich obroni przez wojskiem nieprzyjaciela. Stał się on bohaterem narodowym, oporą kraju.

Hektor, bohater „Iliady”, posiada cechy rycerza w starożytności, jednakże dobrowolnie poświecił się dla dobra kraju. Dzięki takiemu gestowi z jego strony, ludzie pamiętają go do dziś poprzez powieści, ale także historię. Jego imię na zawsze zostało okrzyknięte sławą, a jego dusza będzie żyć wiecznie oraz w spokoju, ponieważ jego cel życiowy został osiągnięty. Pragnął mieć chwałę oraz szacunek w oczach ludzi. Jego postępowanie zasługuje na podziw oraz uznanie. Każdy z nas czasem się zastanawia czy jest w stanie poświęcić swoje życie dla dobra innych. Z pewnością odpowiadamy sobie tak, lecz czy nie stchórzymy jak będziemy musieli podjąć tak ważną decyzję? Niestety nie mogę odpowiedzieć na to pytanie dopóki sam nie znajdę się w takich okolicznościach i będę miał wybór. Natomiast Hektor bez wahania przyjął to co los oraz bogowie mu wyznaczyli, czyli śmierć za ojczyznę, za wszystkich ludzi, których uważał za swoją rodzinę, za ludzi mu potrzebnych oraz ważnych. Sądzę, iż każdy z nas powinien poświęcić choćby parę minut swojego życia refleksjom na ten, jak że ważny temat.
19 4 19
Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-10T16:53:48+01:00
Hektor był synem króla Priama i jednym z najdzielniejszych trojańskich wojowników, któremu nikt z Greków nie potrafił stawić
czoła. Bohater wyróżniał się pięknym, wyrzeźbionym ciałem jak przystało na walecznego rycerza.Hektor był w pewnym sensie przeciwieństwem Achillesa, ponieważ charakteryzował się mniejszą ambicją. Nie zależało mu także na sławieoraz zaszczytach tak bardzo jak Achillowi. Obaj wojownicy byli równie odważni i dzielni, gdyż stanęli do walki miedzy sobą wiedząc, że któryśz nich na pewno zginie. Hektorem nie władała nienawiść oraz żądza zemsty w przeciwieństwie do Achillesa. Syn króla Priama podczas walki wykazał się większą szlachetnością i opanowaniem niż potomek Peleusa. Wczasie potyczki, uciekając przed Achillesem, Hektor pokazał, że nieobcy mu strach. Jednakże duma szybko wzięła górę nad emocjami i rycerz,pomimo bojaźni, powrócił do walki. Bohater, w chwili śmierci, zaczął prosić Achilla o zwrócenie jego ciała rodzinie, aby zachować godność ihonor. Jednakże niewzruszone błaganiami serce zwycięzcy nawet nie drgnęło. To wydarzenie wykazało, iż nad Achillesem często brały górę nagłe impulsy w przeciwieństwie do bardziej opanowanego Hektora.Bohater, syn Priama, posiadał zdecydowanie więcej pozytywnych niżnegatywnych cech charakteru. Podczas całego życia - a także i w chwili śmierci - pokazał, że nieobce mu były odwaga, męstwo, duma oraz honor.
28 4 28