Streść w 10 zdaniach biblijną historie o upadku pierwszych ludzi(chodzi o Adama i Ewe).ja mam tylko trochę napisane i dalej nie wiem co napisać.


Na początku Bóg stworzył mężczyznę.Był to Adam.Aby nie było mu smutno stworzono także kobietę o imieniu ewa.Dalej nie mam:(

2

Odpowiedzi

2009-11-10T18:10:32+01:00
Na początku Bóg stworzył mążczyznę. Na imię miał Adam. Później zaś stworzył z jego żebra kobietę, Ewę. Bóg oprowadził ich po Edenie. Pokazywał im wszelkie drzewa owocowe, z których mieli czerpać pożywienie. Jednak przed jednym drzewem, jabłonią Bóg rzekl: Nie ważcie się zrywać owoców z tego drzewa! Poczym odszedł. Adam i Ewa byli zauroczeni tym pięknym miejscem, w którym się znajdowyli. Po jakimś czasie kobieta dostrzegła węża na zakazanym drzewie. Był to szatan, który skusił ją, aby zerwała i spróbowała jabłka. Po krótkich namowach Ewa uległa i posmakowała zakazanego owocu, poczym zaniosła je Adamowi. Wtedy zerwał się silny wiatr, chmury zasłoniły całe niebo, a słońce ukryło się pośród nich. Ludzie zauważyli, że są nadzy. Przyodziali się liśćmi. Wtedy ukazał się Bóg. Powiedział, że złamali zasady, jedząc jabłko z zakazanego drzewa. Wygnał ich z raju. Przestraszeni ludzie uciekali czym prędzej z ogrodu.
4 2 4
2009-11-10T18:12:36+01:00
Adam i Ewa żyli w Raju. Mieli wszystkiego pod dostatkiem. Mogli jeść wszystkie owoce, z wyjątkiem tych, które rosły na drzewie w środku ogrodu.Pewnego dnia wąż namówił ewe aby zjadła owoc z zakazanego drzewa. Ewa uległa pokusie, a później dala owoc adamowi, wtedy popełnili oni grzech pierworodny, nie posłuchali się jedynego zakazu Boga. Poczuli się źle nie mając na sobie ubrania ani niczego innego, wstydzili się. Adam tłumaczył Bogu, ze to ewa namówiła go na ten uczynek, ewa zaś mówiła to to wina węża.

dalej sama nie wiem co można napisać, mam nadzieje ze choć trochę pomogłam
2 3 2