Odpowiedzi

2009-11-10T18:25:20+01:00
Nienawiść można wzbudzić bardzo szybko, miłość - nie. Najlepszym przykładem na udowodnienie tej tezy jest życie codzienne. Każdego dnia zdobywamy nowe doświadczenia i każdy z nas wie, ze miłość buduję się wiele lat, natomiast znienawidzić mozna kogoś w jedej chwili.
Najczęściej do oziebienia stosunków między ludźmy prowadzi niezgodność w niektórych tematach. Istnieją również przypadki, w których jeden czyn, jedno słowo może zepuć tak wiele.
Kiedy dwoje ludzi się przyjaźni, mogą liczyć na swoje wzajemne zaufanie i zrozumienie. Czasem, kiedy się pokłócą może to prowadzić do nieoczekiwanych zwrotów akcji - na przykład wytoczenia przez obie strony "toporów" wojennych. Skłócona przyjaciółka jest pewna swego - że racja leży po jej stronie, a koleżanka nie potrzebnie się upiera. Podobny punkt widzenia ma jej rywalka. Właśnie wtedy zaczyna się wzajemna walka. Między nimi w jednej chwili rozkwita ziarenko nienawiści. Rosnie ono , rośnie, aż w koncu staje się barierą nie do przeskoczenia.
Zupelnie inna sytuacja jest w miłości. Nie pojawia się ona ot tak. Trzeba na nią prawcowac wiele miesięcy, czasem nawet lat. Zanim się ona rozwinie, między dwojgiem ludzi jest przyjaźń. Właśnie na niej wszystko się opiera. jest fundamentem każdego głębszego uczucia.
Uważam, zę stwierdzenie : "Nienawiść można wzbudzić szybko, miłość - nie jest jak najbardziej prawdziwe. Doskonale obrazuje to, co dominuje w naszym życiu, czy tego chcemy, czy nie.
1 3 1