Bardzo proszę o napisanie rozprawki na temat: Ściąganie - problem czy sposób na szkołę? Rozpoczęcie (czyli teze) i zakończenie już mam, więc prosze o napisanie tylko rozwinięcia tylko aby pasowało one do rozpoczęcia (tezy):
Uważam że ściąganie na sprawdzianach i kartkówkach jest problemem współczesnej szkoły choć dla wielu jest to sposób na promocje do następnej klasy.
Z góry dzięki;*DUŻO PUNKTÓW!xD Prosze nie kopiować z neta!

3

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-10T21:00:25+01:00
Przyczyny częstego używania ściąg są różne. Niektórzy, mając dużo nauki z powodu kilku sprawdzianów, próbują sobie poradzić. Innym po prostu nie chce się przeczytać materiału na test i poświęcić paru chwil na naukę, chociaż i tak ten czas prawdopodobnie spędzą przed telewizorem, czy komputerem. Szukając wśród uczniów, takich, którzy ani razu nie używali ściągi, znalazłaby się zaledwie garstka. Jednak, każdy może zapomnieć, albo mieć za dużo spraw na głowie, by się nauczyć. Uważam, że takie rzadkie ściąganie nie jest czymś złym. Niestety zachowanie niektórych uczniów jest wręcz karygodne. "Po co się uczyć? Zawsze można odpisać od kolegi z ławki, albo na przerwie napisać odpowiedzi na kartce"- trzeba przyznać, że takie słowa słyszymy coraz częściej...Przydało by się takim uczniom powiedzieć, że lenistwo i chodzenie przez życie "na skróty" nie opłaci im się w przyszłości...Na koniec ładne zakończenie i masz dobre wypracowanie ;P
5 2 5
2009-11-10T21:04:48+01:00
Młodzi ludzie coraz częściej używają ściąg na sprawdzianach, kartkówkach czy pracach klasowych, ale co przez to zyskują? Pozytywne oceny powinien dostawań uczeń, który się systematycznie uczy, a nie taki, który pisze sobie wszystko na karteczkach, czy na piórnikach. Taki uczeń, który ściąga bardzo dużo ryzykuje, przecież istnieje takie prawdopodobieństwo, że nauczyciel przyłapie go i wpisze ocenę niedostateczną. Jak taki człowiek, który skończył szkołę dzięki ściągą da sobie rade w życiu dorosłym? Nie będzie potrafił obliczyć prostych przykładów matematycznych, które rozwiązują gimnazjaliści, albo jak odróżni czy słowo "iść" jest czasownikiem, czy rzeczownikiem? Niestety, ale dla takich ludzi z takim wykształceniem nie ma pracy.

Zakończenia i rozpoczęcia nie pisałam, skoro już masz ;)
2 3 2
2009-11-10T21:15:51+01:00
Niektóre osoby uważają, że ściąganie jest najlepszym sposobem na rozwiązanie problemu nazywanego „lenistwem”. Ściąganie w szkołach staje się plagą nacierającą na uczniów niemalże z prędkością światła.
Niektórzy uczniowie uważają, że najlepszym sposobem na szkołę jest ściąganie nie biorą pod uwagę, że przez ściąganie nic nie wynoszą ze szkoły, ponadto jest to nieuczciwe wobec uczniów, którzy uczą się i uczciwie piszą sprawdziany na miarę swoich możliwości. Całe ściąganie mija się z celem szkoły ponieważ gdy ściągamy tak naprawdę nie potrafimy niczego. Wielu uczniów nie zdaje sobie sprawy, że do szkoły nie chodzi się po to, aby dostawać oceny, lecz żeby nauczyć się czegoś z różnych dzidzin nauki. W szkole uczymy się, też jak postępować w życiu.
1 5 1