Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-11T10:01:40+01:00
Robinson Cruzoe był synem kupców. Miał dwóch braci,którzy zgineli na morzu. Był kochanym synem, choć bardzo surowo wychowany. Bardzo chciał spełnić oczekiwania rodziców ale nie dawał rady. Kochal morze i przyrodę to bardzo zmieniło jego życie. Gdy miał 19 lat wyplynął pierwszy raz. Był silnym,wysportowanym i zwinnym chłopakiem . Swoją siłe wyćwiczył gdy był na bezludnej wyspie.
Tam także zmienił się jego wygląd,zmienił się w dzikusa. Miał brodę i urosły mu włosy. robinsona interesowało wszystko związane z żeglugą i morzem. Był bardzo inteligentny,był także dobrym przywódcom. Potrafił wykorzystać swoją wiedzę teoretyczną i własne obserwacje do praktycznego działania, co nieraz możemy zaobserwować podczas przebywania na wyspie.
Robinson był radosnym i pelnym optymizmu człowiekiem. Na wyspie był bardzo twardy,odporny psychicznie nauczyło go to życie.Czasami miał załamania nerwowe,ale dawał rade dzieki Bogu. Podczas obserwacji jego drogi życiowej możemy wyodrębnić cechy, którymi się odznaczał, był uczciwy, pracowity, aktywny, zaradny i uparty. A już na pewno nie przetrwałby na wyspie bez swej niesamowitej pomysłowości i wytrwałości.
Według mnie na podziw zasługuje hart ducha, upór i pracowitość oraz chęć walki z przeciwnościami losu Robinsona. Każdy chciałby mieć w życiu takiego kompana.Ludzie nie powinni sie szybko poddawać.