Odpowiedzi

2009-11-11T10:28:18+01:00
Ania z Zielonego Wzgórza główna bohaterka.
Jest ruda ma piegi i jest bardzo chuda.
Została zaadoptowana tzn z jej matka coś sie stalo nie pamiteam co
bo i sąsiadka ją obrażała.
Dopracuj to sobie bo ja nie zabardzo pamiętam
2009-11-11T10:32:50+01:00
Książka opowiada historię dziewczynki, Ani Shirley, która zostaje adoptowana przez państwo Mateusza oraz Marylę Cuthbert, którzy mieszkali na Zielonym Wzgórzy, które było bardzo uroczą okolicą. Ania na początku miałaby być chłopcem, jednak przełożona sierocińca, Pani Spencer popełniła błąd i wysłała do miejscowości państwa Cuthbert właśnie małą Anię.

Maryla na początku chciała oddać dziewczynkę, ta jednak urzekła ją i postanowiła, że Anna pozostanie z nią i z jej mężem. Ania była wyjątkową dziewczynką i często zachodziła za skórę nie tylko Maryli, ale i okolicznym mieszkańcom. Pewnego razy udała się wraz z swoją przybraną mamą na Sosnowe Wzgórze gdzie poznała swoją rówieśniczkę, która przez długie lata będzie jej najszczerszą przyjaciółką. Ania cały czas wpada w kłopoty różnego rodzaju, z których jednak udaje jej się wyjść bez większego szwanku. Kiedy jest już prawie, że dorosła i bliska podjęcia decyzji o wyjeździe do dużego miasta w celu podjęcia dalszych nauk i ewentualnego znalezienia pracy, umiera Mateusz.

Ania bez chwili wahania decyduje się pozostać na Zielonym Wzgórzu i opiekować się Marylą, która tyle dla niej zrobiła przez całe życie.
2009-11-11T10:34:33+01:00
Bohaterka powieści „Ania Z Zielonego Wzgórza” jest ciekawym i wnikliwym portretem literackim. Autorka przedstawia ją jako dwunastoletnią dziewczynką i szesnastoletnią panienką. Ukazuje przemiany okresu dojrzewania oraz negatywne i pozytywne cechy charakteru, usposobienia i umysłowości.

Dziewczynka została osierocona już w trzecim miesiącu życia. Miała trudne dzieciństwo i od wczesnych lat musiała ciężko pracować. Zajmowała się wychowywaniem innych dzieci , najpierw u pani Thomas, póżniej u państwa Hammend. Przez pewien czas przebywała w domu sierot, gdzie najbardziej dokuczała jej samotność. Zaznała głównie nędzy i niedostatku w swej sierocej doli. Dlatego też nauczyła się żyć marzeniami. Przenosiła się w piękny i dobry świat wyobrażni. Zawsze pragnęła mieć kochającą rodzinę i ciepły dom, w którym miałaby wszystkiego pod dostatkiem. ...