- ,,Gdyby nie było zmartwychwstania daremna byłaby nasza wiara ''uzasadnij prawdziwość tych słów
-Jak wygladalby wspolczesny swiat gdyby nie było zmartwychwstania ?

Prosze o szybką odp. !
i jeszcze żeby nie było to zbyt krótkie ...

3

Odpowiedzi

2009-11-11T10:40:09+01:00
1.nieiwem
2.Gdy by nie było zmartwystania nasz świat by nie istaniał'
1 1 1
Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-11T10:54:22+01:00
Słowa ,,Gdyby nie było zmartwychwstania daremna byłaby nasza wiara" są prawdziwe, ponieważ na zmartwychwstaniu polega nasza wiara. Każdy wyznawca naszej religii wierzy w to, że po śmierci czeka go lepsze ,,życie" w niebie. Zmartwychwstanie to fundament naszej wiary, bo gdyby nie to, to Jezus mógł by być tylko prorokiem, a zmartwychwstając udowodnił to, że jest synem Bożym.


- Dzisiejszy świat, gdyby nie było zmartwych wstania, wyglądał by inaczej. Ludzie nie mogli być oczekiwać na życie wieczne w niebie, ponieważ byli by spętani w grzechy. Bóg również nie dotrzymywał by obietnicy ,, Wprowadzam nieprzyjaźń między ciebie, a niewiastę. Między potomstwo twoje a jej. Powiadam, że ty zmiażdżysz (potomstwu niewiasty) mu pięte, lecz ono zmiażdży ci głowe".

Mam nadzieję że pomogłam. A co do tego ostatniego cytatu musisz sprawdzić w Bibli i dokładnie przytoczy. Na koniec możesz jeszcze dopisać coś.
2 5 2
2009-11-11T11:14:24+01:00
Prawdą jest to,że ,,Gdyby nie było zmartwychwstania daremna byłaby nasza wiara", ponieważ to dzięki zmartwychwstaniu niektórzy ludzie dopiero uwierzyli w Boga i w jego potęgę. Właśnie dzięki zmartwychwstaniu chrześcijanie wierzą w życie wieczne w niebie, przy boku Jezusa Chrystusa. Zmartwychwstanie jest bardzo istotnym wydarzeniem w wierze chrześcijańskiej, ponieważ to dzięki niemu Bóg udowadnia nam iż wszytko jest możliwe, gdyż jego potęga nie zna granic.

To by było na tyle:D Mam nadzieje, że się spodoba:)
2 5 2