Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-11T11:06:10+01:00
Dnia 12. listopada w naszej szkole odbył się apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości.
O godzinie 12:00 wszyscy uczniowie spotkali się w auli szkolnej. Pani dyrektor w kilku zdaniach wprowadziła nas w nastrój tego święta. Wszyscy staliśmy wsłuchani w Jej wypowiedź, gdyż odczuwaliśmy wielką wdzięczność do żołnierzy, którzy oddali swoje życie, aby Polska była niepodległa. Niespodziewanie na salę wszedł spóźniony prezydent naszego miatsa <imię i nazwisko>. Nikt z uczniów nie spodziewała się jego obecności. Prezydent również powiedział kilka słów o uroczystości. Następnie przeczytał kilka wybranych przez siebie wierszy o Polsce. Bardzo wczół się w tę rolę. Widziałam, że w oczach niektórych osób pojawiają się łzy. Muszę przyznać, że i mnie zakręciła się łezka w oku. Pan prezydent, jako ważny i zapracowany człowiek nie mógł zostać z nami do końca. Podziękowaliśmy mu serdecznie za przybycie i pożegnaliśmy się z Nim. Poczym członkowie szkolnego koła teatralnego, pod przewodnictwem pani <imię i nazwisko> odegrali dla nas krótkie scenki, o tym właśnie święcie. Uczniowie wraz z nauczycielami byli bardzo zachwyceni występem. Nagrodziliśmy naszych aktorów owacjami na stojąco. Na koniec wysłuchaliśmy, jak i również śpiewaliśmy pieśni patriotyczne. Uczciliśmy minutą ciszy żołnierzy polskich, którzy dążyli, "żeby Polska była Polską. Po skończonym apelu wróciliśmy do sal lekcyjnych.
Myślę, że to wydarzenie było nam jak najbardziej potrzebne. Wszyscy odebrali je pozytywnie. Była to tylko namiastka naszej wieczności, za wolną ojczyznę.
24 4 24
2009-11-11T11:40:17+01:00
Dnia 2 kwietnia 2007 roku odbyły się w naszej szkole obchodzy drugiej rocznicy śmierci naszego patrona Jana Pawła II. Tego dnia nie było lekcji, wszyscy uczestniczyliśmy w uroczystościach związanych z tym ważnym dniem.
O godz 9:40 uczniowie zebrali się w sali gimnastycznej, by obejrzeć apel. Przygotowały go klasy I "d" i II "a" pod opieką pani A.J i K.L. Przedstawienie zawierało wiersze poświęcone Janowo Pawłowi II. Potem odmówiliśmy wspólną modlitwę w intencji szybkiej beatyfikacji papieża. Dzięki piosenkom część artystyczna była ciekawsza. Potem wszyscy wysłuchaliśmy słów naszego patrona skierowanych do młodzieży, co wywołało ogromne wzruszenie. Aby oddać hołd Janowi Pawłowi II uczniowie klas pierwszych złożyli przez jego wizerunkiem żółte tulipany. Na koniec wspólnymi siłami zaśpiewalismy "Barkę"- ulubioną pieśń naszego rodaka. Po uroczystości wszyscy uczniowie poszli na halę sportową, by obejrzeć klasowe zawody w piłkę ręczną. Pierwsze miejsce zajęła klasa 6 "b". W taki sposób obchody śmieci naszego patrona dobiegły końca.
Moim zdaniem ten dzień był pełen wrażeń. Część atystyczna została przygotowana na wysokim poziomie. Wszyscy oglądali ją z zaciekawieniem i w skupieniu. Bardzo dobrym pomysłem okazało się zorganizowanie zawodów sportowych. Jestem pewna, że wszyscy dokładnie zapamiętamy ten dzień.
12 3 12