Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-11T12:05:12+01:00
W każdym człowieku są mniejsze lub większe pokłady agresji. Ludzie w różny sposób próbują się rozładować - stawiają na wysiłek fizyczny, udział w jakiejś grze komputerowej lub wyładowanie się podczas gier zespołowych. Paintball nie jest dobrym sposobem na rozładowanie agresji. Z jednej strony wydaje nam się, że możemy sobie ulżyć strzelając w kogoś kulami wypełnionymi farbą - ot, dobra zabawa, która pozwala na wyeliminowanie kogoś z gry, ale z drugiej strony - mało kto zastanawia się nad przekazem tej gry. Jakie narzędzia są nam dane? Pistolet, kulki z farbą i strój ochronny, tak naprawdę strzelamy do drugiego człowieka - ktoś może powiedzieć: "przecież to tylko farba" ale od tego już prosta droga do zmiany pistoletu na kulki na pistolet z ostrą amunicją, która może uszkodzić ciało a nawet zabić. Paintball może nauczyć człowieka jak zabijać - a to akurat nie jest dobry sposób. Ponadto jeśli ktoś, kto chciał się wyładować zostanie od razu wyeliminowany z gry, to pokłady agresji mogą w nim wzrosnąć i cel nie zostanie osiągnięty.
Każdy ma swój sposób na uspokojenie się, ale ważne jest, by znaleźć taki sposób, który faktycznie pomoże, nie zaszkodzi nikomu i na dodatek pozwoli na wyciszenie.
2009-11-11T12:07:01+01:00
Sadzę, że nie ponieważ w pewnym sensie pinball jest niebezpieczny do niego trzeba się dobrze przygotować, a jak coś źle pójdzie można na tym nieźle ucierpieć .