Odpowiedzi

2009-11-11T12:07:55+01:00
Możesz tam napisac np: o tym ze
biblia cie inspiruje,
Jest to nasze życie opisane od poczadku do konca
dzieki bibli mamy ustalone wlasne reguly życia

(mam nadzieje ze o to ci chodzilo)
Więcej nie dam rady wykombinowac no chyba ze ktos mi cos tam podpowie to napisze ci w wiadomosci :)
pozdro :)
3 2 3
Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-11T12:13:34+01:00
Drogi Przyjacielu! 1 czerwca 2007 r.


Piszę, aby podzielić się z Tobą swoją radością. Od ponad kilku tygodni moje oczy codziennie pochłaniają słowa z wielkiej i grubej Księgi zwanej Pismem Świętym. Z każdym dniem dotykają mnie coraz to głębsze uczucia i nowe odkrycia. Chciałabym Ci o wszystkim opowiedzieć, bo wiem jak bardzo pragniesz znaleźć swoją własną drogę.
Ludzie są okrutni. Nie zawsze dziękują za dobre, ale kłaniają się przed Panem, gdy jest źle. Oskarżają za zło, ból, cierpienie i rozpacz człowieka i Boga, nie znajdując winy w swoich czynach i nie poszukując wyraźnej i niezniszczalnej drogi… Znalazłaś kiedyś wytłumaczenie takiego postępowania? Gdy przemierzyłam po raz pierwszy kilka Ksiąg Starego Testamentu odkryłam w nich niezniszczalny kompas mojego życia, którego strzałka nie zbłądzi. Wiesz dlaczego? Ten, który stworzył Ciebie i mnie nie wymaga od nas, żebyśmy sobie ze wszystkim sami radzili. Daje nam wskazówki, z których jeżeli tylko chcemy możemy korzystać. Obdarzył nasze dłonie Instrukcja Obsługi do Człowieka, którego sam jest autorem. Tam zobaczysz jak funkcjonujesz. Znajdziesz ukryte funkcje siebie samego, zrozumiesz dlaczego tak się wszystko układa. Owszem, to trudne i wymagające… Niezrozumiałe słowa, czasami zdaje się, że przestarzale sytuacje. Ale przy niej nauczysz się żyć, kochać, myśleć… Nauczysz pokory, miłości, mądrości, przebaczenia, modlitwy. Jeśli chcesz by twe życie miało sens pozwól sobie na luksus korzystania z podpowiedzi od Tego, który kocha cie i chce twojego szczęścia. Czytać Biblię to przeglądać się w lustrze, które odbija moją twarz razem z twarzą Boga. Ponadczasowość, uniwersalność, doniosłość… To wszystko powoduje, że mogłabym wracać do niej zawsze. Myślę, że Ciebie też ugości wszystkim tym co posiada.
Zapraszam, zamieszkaj w niej!

Z Panem Bogiem!
6 4 6
2009-11-11T14:32:11+01:00
Drogi (przyjacielu)!

*wstęp
...
*rozwinięcie
...
Może cie tym zaskocze, ale jakiś czas temu postawilam sobie za cel przeczytanie Pisma Świętego, i nie uwierzysz czego się z niego dowiedziałam! Zawiera ono niesamowity zbiór mądrych rad i praktycznych w naszym życiu! Opisuje tyle ciekawych wydarzeń z przeszłości jak i z taraźniejszości a nawet opisuje przyszłość!
Dowiedziałam się jaka jest prawda o Bogu, jakie zamierzenie co do Ziemi On ma, co sie dzieje z umarłymi - naprawde, dlaczego wciąż cierpimy, jak sobie radzić w życiu, itd!
Szczerze, zachęcam Cie do przeczytania Pisma Świętego, jest naprawde interesujące! Z życia osób zapisanych w Starym Testamencie możemy odnieść pouczenia, lekcje z tego jak postepowali, i co ich za to spotykało. Jeżeli zechcesz to następnym razem przybliże Ci dokładniej jakieś kwestie biblijne.
*zakończenie
...
3 3 3