Zaplanuj działania dzieki ktorym w dowolny sposób,sam lub z kolegami przedstawisz historie swojej szkoły oraz sylwetkę jej patrona.Zaprezentyj sukcesy odniesione przez uczniów w ostatnich latach,przede wszystkim w dziedzinie edukacji i sportu.Omów tez wybrany problem twojej społeczności szkolnej.Zaproponuj w jaki sposob mozna go rozwiązac.Potrzebuje to na dzis bo nauczyciel zadał mi i dzis mam z nim lekcje prywatne z WOSU wiec jak nie zrobie to dostane ndst(1) prosze napiszcie mi to moze byc na pol strony A4 lub na poł strony A4.Za rozwiązania wielkię dzięki:)Bede uznawac najlepsze odpowiedzi jako najlepsze.Czekam na rozwiązanie

1

Odpowiedzi

2009-11-11T12:13:36+01:00
Działaniem może być zrobienie krótkiego przedstawienia - ale nie sztywnej akademii, coś w stylu kabaretu, jakiejś historyjki do przedstawienia na wesoło, w której wystąpi patron i jako narrator opowie historię, uczniowie mogą w tle odgrywać scenki - np wygraną w jakichś zawodach, dekorowanie zwycięzcy - coś w tym stylu. Patron może też na wstępie opowiedzieć coś o sobie i podkreślić, że cieszy się z tego, że jego imieniem nazwano szkołę i jest stawiany uczniom za wzór.
Nie wiem, kto jest patronem, dlatego piszę tak ogólnie.

Problem w społeczności sportu to może konflikty? nawet takie na poziomie klasowym, kiedy od czasu do czasu ktoś z kimś wejdzie na wojenną ścieżkę. Rozwiązaniem może być zaproszenie mediatora rówieśniczego, który pomoże w rozwiązaniu sytuacji pokaże, jak się zachowywać w sytuacji konfliktowej i pokaże dobre i złe strony i efekty konfliktu w społeczności szkolnej.
Mediator rówieśniczy to osoba, która w konfliktach w obrębie grupy rówieśniczej stara się doprowadzić do rozwiązania i zażegnania konfliktu. Jest to osoba, która zna techniki negocjacyjne i potrafi tak prowadzić rozmowę, by ukazać prawdziwe sedno sytuacji konfliktowej. Mediator rówieśniczy to taka kopia mediatora działającego na mniejszą skalę.
Warsztaty z mediatorem pozwoliłyby na nauczenie się opanowywania agresji, racjonalnego formułowania sytuacji problemowej i takiego podejścia do sprawy, które nauczy wszystkich, co robić w sytuacji problemowej.
3 3 3