Potrzebuje pomocy .!. ;|

musze zrobić projekt dot. moich ulubionych czynności w czasie wolnym i napisać o każdej z nich conajmniej 5 zdań.(może być mniej dopisze sama )
PROSZE O POMOC !!! ;]
czynności:
- oglądanie telewizji
- słuchanie muzyki
- chdzenie na spacery
- spotykanie się z przyjaciółmi
- granie na kompie
i coś tam jeszcze od siebie mozecie dodać .!.

3

Odpowiedzi

2009-11-11T12:36:24+01:00
Moją ulubioną czynnością robioną w wolnym czasie jest chodzenie na spacery. Robię to ponieważ lubię spędzać szas na świeżym powietrzu. Mogę się zrelaksować, odpocząć, momyśleć o miłych rzeczach. Podczas moich długich spacerów lubię słuchać muzyki na MP3. Czasami idę na spacer z psem lub z koleżanką. Moja ulubione miejsce na spacer to park.
2009-11-11T12:38:41+01:00
My favourite things in sparetime is listening to music. I like rap so I'm listening Eminem's songs. Hi's my the best singer! I was on his concert two years ago. The second thing which I like doing is watching TV. My the best programme is You can dance, because I'm intrested into a dancing. I love Michael Jackson. He was great dancer. The third thing is meeting with friends. We like going to the park and cinema. I love my friends, because they're reliable, helpful and crazy.
2009-11-11T12:53:18+01:00
-I like watching tv.My favourite film is "Casablanca".I always cried when i was watching that film.I like watching the show channel.
-when I have free time I always listening the music. I listen techno music. my favourite dj is Dj Smash.My favorite song is hot-Volna.
-On friday I always going to the walk. I would like to be health.I think this is the best thing to lose weight. I lose 10 kg.
-I've been playing on computer games for 5 years.