Odpowiedzi

2009-11-11T13:23:42+01:00
Gosia Andrzejewicz –osobowość muzyczna obdarzona miłym, ciepłym głosem, przyszła na świat 14 stycznia 1984 roku. Muzyka towarzyszyła jej od dziecka. Już w szkole została „dyżurną wokalistką” obsługującą akademie i różne uroczystości. Jeździła również po całej Polsce występując w przeglądach młodej twórczości. Wygrała ponad 30 konkursów, w tym wiele ogólnopolskich. Dorastała w Bytomiu, gdzie dwukrotnie otrzymała nagrodę prezydenta miasta za szczególne osiągnięcia artystyczne.
Największym przeżyciem muzycznym tego okresu był dla Niej występ w Sali Kongresowej w Warszawie przed ponad 3-tysięczną publicznością. To właśnie na tym koncercie poczuła jak bardzo uwielbia przekazywać ludziom emocje poprzez swoje piosenki.
W 2 klasie liceum została wokalistką zespołu jazzowo-popowego założonego przez studentów Wydziału Jazzowego w Katowicach, którzy skomponowali dla Niej kilkanaście utworów. Po licznych próbach zespół wystąpił w kilku klubach, w TV Katowice, dotarł też do eliminacji Debiutów Opolskich. Jednak spora rozbieżność wizji muzycznych oraz brak wzajemnego zrozumienia przesądziły o odejściu Gosi z zespołu. Po wielu nieudanych próbach z różnymi lokalnymi kompozytorami, Gosia odkryła w sobie talent twórczy i sama zaczęła układać melodie najlepiej oddające jej osobowość. W tym czasie, za sprawą ogłoszenia, nawiązała również znajomość z Adamem Kamińskim oraz jego bratem Arturem "St0ne" Kamińskim (producentem R'n'B, Hip-Hop, współpracującym m. in. z Syndesmo i Peją) rozpoczynając tym samym pracę nad materiałem na swoją debiutancką płytę. „St0ne” zajął się produkcją i aranżacją utworów w stylu R’n’B, natomiast Adam utworami w stylu pop. Teksty do piosenek pisała Gosia wraz z Alicja Maciejowską.
W 3 klasie liceum rozpoczęła się dla Gosi przygoda z językiem włoskim, w którym zakochała się bezgranicznie. Celem pogłębienia znajomości języka wyjechała podczas wakacji na kurs do Florencji, tam też Ją oraz Jej wielki talent dostrzegł włoski kompozytor Goffredo Orlandi, laureat Sanremo, znany ze współpracy z takimi gwiazdami jak Laura Pausini czy Marco Masini. Od razu zaproponował Jej współpracę, stając się tym samym trzecim kompozytorem i producentem debiutanckiej płyty Gosi Andrzejewicz.
Po ukończeniu IV LO im. B. Chrobrego w Bytomiu Gosia została studentką Wyższej Szkoły Biznesu i Informatyki im. J.Tyszkiewicza i zamieszkała w Bielsku –Białej. W marcu 2004 zakończyła pracę nad debiutanckim albumem zatytułowanym ”Gosia Andrzejewicz”. Gosia jest autorką większości tekstów i kompozytorką 5 utworów.
4 3 4
2009-11-11T13:52:00+01:00
Lech Wałęsa

Zwykle na świecie słowo Polska nie kojarzy się zbyt dobrze , ale jeden człowiek z naszej kochanej ojczyzny wywołuje wręcz odwrotne reakcje . Jest to Lech Wałęsa .
Nasz były prezydent najbardziej jest ceniony w krajach o szerokiej tradycji i historii demokratycznej . Jest to spowodowane tym , że dzięki niemu nasz kraj (ale też wszystkie kraje z byłego układu warszawskiego) wyrwały się ze szponów socjalizmu i przyjęły gospodarkę rynkową oraz ustrój demokratyczny . Był wielokrotnie szykanowany przez władze PRL , lecz nigdy się nie poddawał i walczył o prawa dla robotników oraz wolność dla kraju i jego obywateli . Potrafił dotrzeć do wszystkich Polaków i połączyć ich ażeby stali się jednością i walczyli o wolność dla ukochanej ojczyzny splamionej krwią niewinnych ofiar władzy ludowej . W 1983 roku za swoją działalność Lech Wałęsa został nagrodzony Pokojową Nagroda Nobla , którą w Sztokholmie odebrała jego żona Danuta wraz z synem . Sam bohater nie mógł osobiście odebrać wyróżnienia gdyż zdawał sobie sprawę , że gdy opuścił by Polskę władze ludowe nie wpuściły by go z powrotem . Wiedział , że robiąc to całkowicie zaprzepaścił by szanse ojczyzny do odrodzenia i stania się wolnym krajem niezależnym od Moskwy i żadnych innych państw. W 1989 roku odbyły się pierwsze w powojennej historii Polski wybory parlamentarne , gdzie założona przez Wałęse Solidarność odniosła wielki sukces . Premierem został Tadeusz Mazowiecki i w kraju rozpoczął się szereg przemian gospodarczych i politycznych , które doprowadziły Polskę do prawdziwej wolności . Rok później sam Wałęsa został pierwszym w powojennej historii naszej ojczyzny prezydentem .
Dziś ludzie zarzucają naszemu bohaterowi , że za późno wycofał się ze sceny politycznej , lecz nie wolno zapomnieć , że to dzięki niemu dzisiaj jesteśmy członkami NATO a już niedługo wstąpimy do Unii Europejskiej.
3 4 3