Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-11T15:39:10+01:00
Edną z cech młodości jest krytyczne spojrzenie na otaczający świat. Młody człowiek buntuje się – dodajmy tutaj: często nie bez racji - przeciw rzeczywistości, w której żyje. W tym świecie jest bowiem wiele powodów do niezadowolenia i buntu. Wojny gdzieś daleko, konflikty tuż obok, pogoń za pieniądzem bez liczenia się z innymi, dążenie do sukcesu po trupach. Prawa i przywileje dla tych, którzy w tym świecie coś znaczą i brak wszelkich praw dla bezbronnych i słabych. Jawna nieuczciwość i skryta korupcja. Przykłady można by mnożyć. Tak, wiele rzeczy w tym świecie ma prawo nam się nie podobać. One nie podobają się również Panu Bogu. I sam Bóg często je krytykuje, jak o tym słyszeliśmy choćby w dzisiejszym drugi czytaniu. Bóg występuje przeciw bogactwu zdobytemu nieuczciwie lub kosztem innych. Bóg buntuje się przeciwko niesprawiedliwemu światu. I zdaje się wołać: jest kilka prostych zasad jak uczynić ten świat lepszym – to moje przykazania

mam nadzieje ze pomogłem to nie jest z neta z bibli troche
1 5 1
2009-11-11T15:40:08+01:00
Lepszy świat można budować poprzez dobro do innych/
Tak też robiła Matka Teresa z Kalkuty . Bobrem możemy wyrażać miłości i wiele innych zalet . Nie róbmy innym rzeczy których samych nie chcemy . Wtedy Jezus uzna nas za dobrych .
1 5 1
2009-11-11T16:17:03+01:00
Bóg dał nam pod opiekę Ziemię dlatego musimy o nią dbać. Nie możemy niszczyć środowiska, wycinać lasów. W niektórych rejonach świata ludzie nie mają wody, a my ją marnujemy i mamy jej pod dostatkiem. Bóg stworzył ludzi aby opiekowali się planetą i rozmnażali się. My chorujemy na normalne dla nas choroby, a w innych krajach ludzie umierają na grypę. Pan Bóg kocha nas i my możemy odwdzięczyć się mu np. pomagając chorym i potrzebującym, nie zabijać zwierząt, nie wycinać drzew, ponieważ to czyni Ziemię wyjątkową i malowniczą.