Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-11T16:28:33+01:00
We fragmencie Prologu III części Dziadów Adama Mickiewicza jest przedstawiona kondycja człowieka jako iska, która czeka na to, aby ją wykrzesać. Na początku poznajemy siebie, odkrywamy, którą ścieżką mamy podążyć ? dobro czy zło.
Nasze myśli i czyny są w stanie burzyć mury, ale i stawiać je na nowo. Przykładem mogą być tu dzieje biblijne. Bóg stworzył świat, starannie myślał nad wprowadzeniem poszczególnych elementów. Gdy po upływie czasu wiara w niego wygasła postanowił zacząć od początku i zesłał na ziemię wielki Potop. Każda osoba ma w sobie dobrego i złego ducha, które wpływają na nasze postępowanie. Na przykład dr. Jeckyll i mr. Hide dobry człowiek naukowiec, stawał się okropną, złą bestiom. W dziele Moliera Pt: ?Świętoszek? tytułowy bohater Tartuffe jest dwulicowym kłamcą, postępuje źle okłamując Orgona swoją fałszywą pobożnością. Poprzez tę intrygę idąc do celu ??po trupach? udaje mu się zagarnąć cały majątek swojego Pana.
Powinniśmy zawsze porządnie się zastanowić zanim coś zrobimy. Wybierając złą drogę daleko nie zajdziemy, bo jak wiadomo od wielu tysięcy lat ? dobro zawsze zwycięża.