BARDZO PILNE ! nie moze byc z neta ;/

1.zastosowanie silnika diesla.
2.budowa silnika diesla.
3.ciekawostki o silniku diesla.
4. rodzaje silnika diesla.

BARDZO PROSZE O POMOC !! najlepiej tak wlasnymi slowami tak po okolo 10 zdan do kazdego.

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-11T19:38:22+01:00
1. Silnik Diesla ma zastosowanie przede wszystkim w motoryzacji . Na polskim rynku znajduje się obecnie coraz więcej samochodów tego typu, ze względu na tańszy od benzyny olej napędowy. Silnik Diesla znajduje się w większości traktorów rolniczych. Jego zalety to: Większa sprawność konwersji energii chemicznej paliwa, a dzięki temu mniejsze zużycie paliwa i emisja dwutlenku węgla,
Większa niezawodność pracy silnika (dyskusyjne dla nowoczesnych, skomplikowanych silników z Common Rail i pompowtryskiwaczami).

2 W powszechnie stosowanych silnikach paliwo wtryskiwane jest do komory wstępnej, komory wirowej lub bezpośrednio do cylindra. W silnikach z komorą wstępną i wirową stosuje się zwykle świece żarowe, których żarzenie (rozgrzanie do czerwoności) wspomaga wystąpienie samozapłonu w zimnym silniku. Występuje tu bowiem silniejsze chłodzenie sprężanego powietrza od chłodnych ścianek cylindra i głowicy, niż w przypadku silnika z wtryskiem bezpośrednim. Zasilanie paliwem odbywa sie poprzez układ hydraulicznego systemu wtrysku paliwa. Są to pompy sekcyjne, pompy rozdzielaczowe i nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne (pompowtryskiwacze, system common rail) – te ostatnie konstrukcje świec żarowych zasadniczo nie wymagają.

3.Silnik Diesla jest obecnie zasilany w 99.9 % samochodów olejem napędowym. Nie każdy wie, że można go zasilać olejem rzepakowym. Przepracowanym tzw. posmażalniczym lub prosto ze sklepu. Lub też biodieslem. Przepracowany olej trzeba na początku przefiltrować. Później można zrobić z niego biodiesel lub lać prosto do silnika. Samochód będzie jeździł, ale według większości ekspertów silnik niszczy się bardziej na OR niż na ON. Jeżeli ktoś się boi o swój silnik może założyc sobie instalacje do podgrzewania oleju ( OR w temperaturze ok 70 stopni C jest najlepszy do spalania w silniku wysokoprężnym).Ta sama sytuacja jest w wypadku oleju ze sklepu. Biodiesel jest to OR+metanol+KOH w odpowiedniej reakcji. Można go zrobić samemu. OR trzeba podgrzać do ok 70 stopni. Następnie dodać w odpowiedniej ilości metanolu i KOH(tzw. kret.). Odstawić , a po kliku dniach oddzieli się gliceryna na dole a na górze będzie biodiesel. Do tego biodiesel o 100% lepiej smaruje części silnika . Jest dużo bardziej ekologiczny od oleju napędowego.

4. Diesla
Diesla doładowane (turbo)
Diesla doładowane z chłodnicą powietrza (turbo + intercooler)
Diesla doładowane z chłodnicą powietrza wyposażoną w wentylator (turbo + intercooler + wentylator)
Diesla doładowane ze zmienną geometrią łopatek i z chłodnicą powietrza (turbo VTG/VGT/VNT [1,2-1,5 bar] + intercooler)
Diesla bardzo doładowane ze zmienną geometrią łopatek i z chłodnicą powietrza (turbo VTG/VGT/VNT [2,0-2,6 bar] + intercooler)

Można także poszukać filmów pamiętam, że oglądałem jeden na którym było opisane krok po kroku jak zrobić biodiesel.
1 5 1