Zad. 4 - geografia 'planeta nowa'. I gimnazjum
b) Korzystając z mapy turystycznej wybranego regionu górskiego, zaplanuj i opisz trasę wycieczki z miejscowości, w której masz zamiar się zatrzymać, na najwyższy szczyt tego regionu. Planując trasę wycieczki , weź pod uwagę jej długość, stopień trudności oraz liczbę atrakcji turystycznych, które miniesz po drodze.

punkt A zrobiłam. I wybrałam Zakopane. Problem w tym, ze nie mam mapy turystycznej Zakopanego. Tak więc prosze aby ktoś mi pomógł w punkcie B. Mam to na jutro! Błagam!

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-11T20:25:30+01:00
B.
(droga na Kasprowy Wierch)
Wychodzimy z Zakopanego i kierujemy się do Tatrzańskiego Parku Narodowego.Gdy wejdziemy do parku szlakiem żółtym kierujemy się cały czas na południe nie zmieniając szlaku, ponieważ ten szlak bezpośrednio doprowadzi nas do Kasprowego Wierchu i według mnie jest to szlak najprostszy do pokonanie tego dystansu.Po drodze będziemy mijać rzekę Bystrą i można będzie też zaobserwować zniszczone przez kwaśne deszcze lasy. Podróż w jedna stronę (marszem ) będzie trwała około 4 godzin,.ponieważ jest to odległość około 25 km w linii prostej.