PILNE!!! NA JUTRO!!!


Wyobraź sobie, że urodziłeś się w chłopskiej rodzinie. Twoi rodzice są biednymu chłopami. Bardzo chciałbyś się uczyć, ale musisz uzyskać na to zgodę szlachcica, właściciela wsi. Napisz list do szlachcica w którym przekonasz go do poparcia Twojej decyzji.
PILNE!!!!!

2

Odpowiedzi

2009-11-11T20:31:22+01:00
DROGI PANIE SZLACHCICU

Bardzo pana proszę o wyrażenie zgody na moją naukę poza wsią. Moja rodzina jest bardzo biedma, ale chciała mnie wychować na dobrego człowieka lecz teraz już uczyć mnie nie mogą. Prozę o zgodę na opuszczenie wsi.

np. Anersa Z Mieciejowych
Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-11T21:20:29+01:00
Drogi Panie.
Jestem synem ludzi bardzo biednych i posiadających żadnego majatku. To jest powodem do tego , że ja nie mogę podjać nauki w szkole. Mama powiedziała mi że my biedni nie możemy się uczyć, że nauka jest tylko dla biednych. Dlaczego my biedni mamy siedzieć w domach, dlaczego mamy wyrosnąć na prostych nie wykształconych ludzi. Nie zabraniajcie nam nauki dazenia do uzyskania wiedzy. Ja bardzo chcę się uczyć, potrafie już duzo, ale nie pogłębie swojej wiedzy bez pomocy nauczycieli. Proszę pomóz mi a napewno będziesz ze mnie dumny. Nie zawiodę Cię i odwdzięcze sie. Kiedyś w przyszłości chciałby uczyć dzieci chlopów, zupełnie za darmo. Prosze zastanów sie nad moim losem