Odpowiedzi

2009-11-11T23:10:48+01:00
,,Antygona,, nie straciła na swojej aktualności ponieważ jest to utwór który w swoim przesłaniu porusza temat który w dzisiejszych czasach nęka wielu ludzi.Ten temat jest wciąz aktualny.Był i będzie. Nie tak łatwo jest go rozwiazac. Postawę Antygony nalezy podziwiac, poniewaz potrafiła walczyc w imie swoich pogladów i wartosci przyjetych za słuszne.W imie tradycjii i miłosci do brata postawiła wszystko na tak zwaną,,jedną kartę,,
i postawiła sie wszelkiemu innemu ustrojowi. W dzisiejszych czasach takie sytuacje, w których człowiek musi wybierac pomiedzy oddaniem wobec narodu i ,,sił,, w nim rządzących a posłuszeństwem wobec religi i przekonaniami. Dlatego też postawe wielu ludzi w naszych czasach można porównać do postawy Antygony.
  • Użytkownik Zadane
2009-11-11T23:12:17+01:00
Przede wszystim dlatego ze opisane dzieje w Antygonie ,miłosc, szacunek dla blizniego(brata Antygony)została opisana jak czlowiek ma postepowac z bliznim,nie mówie tu o takim poświeceniu jak oddanie zycia tylko o szanowaniu drugiego człowieka a przede wszystkim rodziny.Rodzina dla niej jest czymś świętym.Śmierc Antygony nauczyła ludzi wiary i oddanie jakim jest rodzina,w koncu ma się ją tylko jedną.Terazniejsza ludzkośc nie dba aż tak bardzo o innych jak powinna,jednak"Antygona" Sofoklesa nie straciła jednak nic ze swej aktualności , ludzie choc nie wszyscy jednak postępują tak jak ona .