Napisz śmieszne opowiadanie, w którym bezpośrednią przyczyną zdarzeń jest spoczynek lub ruch.

Chodzi tu o opowiadanie z zagadnieniami z kinematyki, czyli np.
ruch jednostajny, ruch jednostajnie przyspieszony, wektor przyspieszenia i tym podobne....

1

Odpowiedzi

2009-11-13T20:55:28+01:00
Mieszkam naprzeciwko szkoły, więc idąc na lekcje przechodzę tylko przez drogę na drugą stronę. Cóż może się stać przez te kilka chwil?

Tego dnia się spieszyłem. Zaspałem na kartkówkę na pierwszej lekcji. Wpadłem na ulicę i nagle ujrzałem samochód. Działała na niego tak wielka siła, że się przestraszyłem i opadły ze mnie wszystkie siły. Nawet niezawodna siła grawitacji tym razem zawiodła. Nie czułem własnych nóg. Widziałem ten wektor prędkości, który zbliżał się i zbliżał. Myślałem, że już po mnie, ale Wielka Siła była mi przyjazna i ciągnęła za mały wektorek przyśpieszenia, który wystawał z tyłu pojazdu. Im mocniej ciągnęła, tym wektor prędkości bardziej się zmniejszał. Nagle zauważyłem, że podczas całego tego wydarzenia rosła energia potencjalna kierowcy, więc teraz wyszedł, by ją na mnie wyładować. Uzyskując energię potencjalną postanowiłem zamienić ją od razu w energię kinetyczną i odszedłem do szkoły z przyspieszeniem równym a.

Od tego czasu jak się spóźniam, to na całą lekcję - i nie ma pośpiechu.Jeśli zadanie jest nadal aktualne, a masz jakieś wątpliwości - napisz wiadomość. Jeśli pomogłem - wskaż najlepszą odpowiedź.
3 4 3