Odpowiedzi

2009-11-12T13:56:26+01:00
W załaczniku dołaczyłam tabelkę z podziałem systematycznym protistów przedstawicielami danej linii rozwojowej i ich budownie znaczeniu, rozmanzaniu środowsku życia. Nie wiem czy dokąłdnie o to ci chodziło w twoim zadaniu.
2009-11-12T13:57:03+01:00
Przedstawiciele królestwa protistów mają wyjątkowo różnorodną budowę i prowadzą różny tryb życia. Należą do nich organizmy, które zaliczano dawniej do trzech innych królestw: roślin, zwierząt oraz grzybów. Z tego powodu w obrębie protistów nadal zwyczajowo wyróżnia się: protisty zwierzęcopodobne ( dawniej zwane pierwotniakami ), protisty roślinopodobne ( glony ) oraz protisty grzybopodobne.
  • Użytkownik Zadane
2009-11-12T16:03:49+01:00
Protisty zwierzęce (pierwotniaki)-organizmy cudzożywne należące do królestwa protistów,Są to organizmy jednokomórkowe odżywiające się cudzożywnie, na drodze fagocytozy pasożytnicze lub drapieżne
protisty grzybopodobne-nieformalna grupa protistów zaliczanych według innych, zwłaszcza dawnych, ujęć taksonomicznych do grzybów. Zakres tej grupy jest nieostry i zależy od przyjętego systemu klasyfikacji biologicznej, np. od przyjętych podziałów wewnątrz samych protistów.
protisty roślinopodobne.-nieformalna grupa protistów zaliczanych według zwłaszcza dawnych ujęć taksonomicznych do roślin. Zakres tej grupy jest nieostry i zależy od przyjętego systemu klasyfikacji biologicznej, np. od przyjętych podziałów wewnątrz samych protistów,