Napisz charakterystyke bohaterka książki "ten obcy" najlepiej Zenka ;))
mają być 4 akapity, przedstawienie postaci, rozwinięcie <jaki byl dla innych i jacy inni byli dla niego> zakonczenie- opinia np. pozytywna postacia byl.. cos takiego
prosze jeszcze na dzis mi to potrzebne!!!!!!!!!! ;) z gory dzięki ; *

2

Odpowiedzi

2009-11-12T14:14:06+01:00
Zenek byl bezdomnym chlopcem ,lecz byl on dzielny i staral sie nie myslec o tym co minelo ale o tym co bedzie.
mial on ojca pijaka dlatego uciekl z domu , w czasie swojej podrozy skaleczyl noge i osiedlil sie w pewnej miejscowosci gdzie znalezli go ula i jej koledzy .
byl on bardzo skryty i niesmialy , przykladem tego jest pierwsza rozmowa z ula , lecz potem poznal ule i jej kolegow wiedzial ze mozna na nich polegfac i zaufal im.
byl on takze bardzo odwazny przykladem tego jest sytuacja kiedy dwaj opryszki rzucaja kamieniami w bezdomnego psa lecz zenek wdaje sie z nimi w bujke i obrania psa.

Moim zdaniem Zenek był dobrym chłopcem , możemy się tego dowiedzieć gdy pomaga bezdomnemu psu . Wydaje mi się że Zenek był nie miły dlatego że , jego sytuacja w domu i relacje z ojcem nie układały się.
2009-11-12T14:43:18+01:00
Zenek Wójcik miał około 14 lat, był starszy od olszyńskich przyjaciół. Uchodził za dojrzalszego przez swoje zachowanie. Uciekł z domu, gdzie żył z niekochającym go ojcem alkoholikiem. Jego matka zmarła. Ruszył w poszukiwaniu swojej ostatniej szansy - wujka, Antoniego Janicy, z któym chciał zamieszkać. Zaufał i zakochał się w Uli. Przyjaciół odnalazł w Pestce i Julku, Marian był dla niego kimś zaskakującym.
Zenek był wysokim i szczupłym chłopakiem. Miał ciemne oczy i gęste, ciemne włosy.w chwili odnalezienia go na wyspie był ubrany w zieloną, zniszczoną wiatrówkę i brudne, drechowe spodnie, był brudny, a chorą nogę obwiązaną miał szmatami.
Chłopak był dumny i bardzo honorowy, a na pewno bardzo odważny. Początkowo nie chciał przyjąć pomocy od nikogo. Nawet pomoc od ojca Uli, musiała pozostać w tajemnicy. Był też bardzo samodzielny, skoro postanowił wyruszyć w tak daleką drogę. Zatrudnił się u rolnika, aby oddać Uli pieniądze; był więc pracowity. Przez głód musiał kraść, co było jego jedyną negatywną cechą. Wydawał się, i na pewno sprawiał wrażenie dorosłego. Był nie ufny. Niewątpliwe był też skryty i tajemniczy.
Według mnie Zenek okazał się bardzo dojrzały, biorąc życie w swoje ręcę i nie dając sobą pomiatać. Chociaż czasami zdawał się być opryskliwy i nie miły, wszystko to brało się z tego co przeżył w swoim życiu. Zenek Wójcik był więc postacią pozytywną, bardzo doświadczoną przez życie.