Odpowiedzi

2009-11-12T14:02:15+01:00
Tajemnice nr.3


Tajemnice bolesne

1. Modlitwa w Ogrójcu
Podejmij szczególny wysiłek, by praktykować łagodność i poddanie się woli Bożej, nie tylko wtedy, gdy w grę wchodzą sprawy nadzwyczajne, lecz również w przytrafiających się drobnych wydarzeniach.

2. Biczowanie
Dokładnie tak, jak ciało potrzebuje pokarmu, tak też i dusza potrzebuje krzyża, który dzień po dniu oczyszcza ją i odrywa od tego, co ziemskie.

3. Cierniem ukoronowanie.
Nie wolno nam nigdy oddzielać krzyża od miłości Jezusa; w przeciwnym razie stałby się on ciężarem, którego w swej słabości nie potrafilibyśmy udźwignąć.

4. Droga Krzyżowa.
Krzyż cię nigdy nie przygniecie; jego ciężar może tobą zachwiać, lecz jego moc cię podtrzyma.

5. Ukrzyżowanie
Bóg chrześcijan jest Bogiem metamorfozy: składasz Mu w darze swoje cierpienie, a odbierasz pokój, składasz swoją rozpacz, a odbierasz nadzieję.
2009-11-12T14:26:59+01:00
CZĘŚĆ TRZECIA-BOLESNA

Modlitwa Pana Jezusa W Ogrojcu

Pan Jezus bardzo się boi i bardzo cierpi.Dlatego w Ogrodzie Oliwnym Gorąco modli się do Swego Ojca w Niebie.Wtedy łatwiej jest mu być posłusznym.

Biczowanie Pana Jezusa

Pan Jezus był najlepszym z Ludzi. Nie uczynił nic złego. A jednak ludzie przywiązali go do słupa i bardzo zbili. Pan Jezus nie bronił się,ani nie krzyczał. Cierpiał bo nas Kocha.

Cierniem Ukoronowanie Pana Jezusa

Zołnierze zrobili koronę z ostrych cierni i założyli Jezusowi na głowę.Dla nich to była zabawa. Ale Pana Jezusa bardzo to bolało

Droga Krzyżowa Pana Jezusa

Na końcu włożyli krzyż Panu Jezusowi na ramiona. I kazali zanieść na Górę za miastem.Ten krzyż był bardzo ciężki ponieważ były w nim wszystkie złe uczynki ludzi i grzechy.

Śmierć Pana Jezusa na krzyżu

Na Górze zwanej Golgota zakończyła się droga z krzyżem.
Ale nie zakończyło się cierpienie Pana Jezusa.
Okrutni Żołnierze przybili ręce i nogi Pana Jezusa do krzyża.
A po 3 godz. Pan Jezus umarł.
2 3 2