Odpowiedzi

2009-11-12T15:42:09+01:00
W mojej klasie na lekcji języka polskiego zastanawialiśmy się, która panna z powieści Hennryka Sienkiewicza pt. " Krzyżacy", bardziej nadaje się na żonę dla Zbyszka. Sądzę, że na żonę dla Zbyszka bardziej nadaje sie Jagienka. W mojej pracy postaram się udowodnić postawioną przeze mnie tezę.

Po pierwsze w razie śmierci męża Jagienka mogłaby sobie lepiej poradzić w życiu niż Danusia. Sądzę tak, bo Jagienka była bardziej sprytna i pracowita oraz nie było dla niej sprawy nie do załatwienia.

Kolejnym argumentem jest to, że potrafiła dobrze zająć sie domem i gospodarstwem. Przemawia za tym fakt, że została wcześnie psierocona przez matke i musiała zajmować sie domem, gospodarstwem i młodszym rodzeństwem.

Jako następny argument użyję to,że była piękna i zgrabna, co potwierdzaja wysmukła sylwetka, szerokie ramiona oraz "blask" młodości, zdrowia i siły, który bił od niej. Dzienki tym zaletą Zbyszek nie musiałby wstydzić sie swojej żony.

Nie mogę pominąć faktu, iż posiadała wiele zainteresowań i umiejętności, co potwierdza to, że była wysportowana, potrafiła jeździć konno oraz władać bronią. Dzięki czemu Zbyszek wyjeżdżając na różne bytwy nie musiałby martwić sie o swoją rodzinę.

Myślę, że argumenty, które przedstawiłem, w pełni popierają postawioną przeze mnie tezę.
2 2 2