Potrzebuję przemówienia (1 klasa gimnazjum) na kontrowersyjny temat np.:czy szkoła jest potrzebna lub agresywni uczniowie powinni być usuwani ze szkoły (mozesz sam wymyslic kontrowersyjny temat) na ok połowę lub całą kartkę A4 ja sobie to rozwinę. potrzebna na zaraz daję wszystkie swoje punkty!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-12T16:18:20+01:00
O agresywnych uczniach ;)

nazywam się ... i chciałam się dzisiaj wypowiedzieć na temat agresywności w szkole.
Na wstępie chciałam powiedzieć , co sądzę o pomyśle usuwania agresywnych uczniów ze szkoły.
Według mnie konkretnego, agresywnego ucznia, nie wolno od razu wydalić ze szkoły. Powinny być przeprowadzane rozmowy z danym uczniem, z jego rodzicami, a w razie konieczności z psychologiem dziecięcym.. Może się okazać, że uczeń jest agresywny, ponieważ ma problemy rodzinne, a być może, pochodzi z patologicznej rodziny. Nie wolno też zapominać o tym, aby rozmawiać z uczniami na temat zagrożeń, jakie są skutkami agresywności, a także co się wiąże z terminem agresywność, czy znęcanie się.
Także, jak wynika z mojego przemówienia , według mnie podstawą jest rozmowa, gdyż krzykiem, nerwami, czy wydaleniem ze szkoły niczego nie wskóramy. Dziecko zostanie wydalone ze szkoły, ale jak ma jakieś problemy, one ciągle zostaną w jego sercu.A więc pamiętajcie , przede wszystkim - rozmowa!
4 3 4
  • Użytkownik Zadane
2009-11-12T16:58:51+01:00
Czesc nazywam sie..... dzisiaj bede mowil/a czy szkola jest nam potrzebna mysle ze niektorzy z was mysla ''po co nam szkola'' tez tak myslalem az stwierdzilem ze zle robie ... Pomyscie co by bylo gdy by ludzie nie chodzili do szkoly zapanowal by chaos np gdy bysmy szli do sklepu dostali bysmy miej albo wiecej pieniedzy reszty bo kasjerka nie potrawila by liliczyc. W szkole także możemy uczyć się wielu rzeczy, które przydadzą się w dorosłym życiu. Poznajemy nowe umiejętności, zdobywamy wiedzę, szlifujemy talenty i rozwijamy zainteresowania. Sa tez uczione ktorzy zamiast chodzic do szkoly poprostu wagaruja ale co z tego beda mieli przekonacie sie jak kiedys bedziecie np.siedziec za buirkiem w dobrej firmie a ten kto chodzil na wagary bedzie zamiatal ulice kopal rowy.wiem tez ze niekotrzy z nas przewywaja pierwsze milosci ale to nie powod to tego aby zaniedbywac swoje obowiazki..Przemaiwam do was i namiawam .. uczcie sie wiecej nie bedziecie mieli takiej samej szansy na to
2 1 2